ФОТО: з відкритих джерел

З 1 жовтня Україна повністю переходить на електронні лікарняні

В Україні з 1 жовтня повноцінно запрацюють електронні лікарняні. З червня діяла перехідна модель – висновок про тимчасову непрацездатність оформляли і в паперовому, і в електронному вигляді. Але з жовтня всі медичні установи, лікарі, пацієнти та роботодавці мають бути готові до переходу на е-лікарняний.

Про це в своєму Telegram-каналі повідомив голова Комітету Верховної Ради з питань здоров’я нації Михайло Радуцький.

На виплату лікарняних Фонд соціального страхування України витрачає величезні кошти. За вісім місяців цього року отримано для виплат листків непрацездатності на суму майже 10 млрд грн. Співробітники Фонду фізично здатні перевірити не більше ніж 10% лікарняних. Тому «індустрія» продажу фіктивних листків в Україні традиційно доволі масштабна, – йдеться у дописі.

За словами Радуцького, впровадження е-лікарняних дозволить більш ефективно боротися з корупцією.

Читайте також: У «помаранчевій» зоні перебувають чотири області – МОЗ

Електронна система дозволяє перевірити, скільки та кому той чи інший лікар листів непрацездатності. Адже кожен документ має бути затверджений власним електронним підписом медпрацівника, – додав він.

За словами голови комітету, станом на 27 вересня 137 тисяч медичних працівників пройшли онлайн навчання, 2,9 тисячі медзакладів вже оформлюють е-лікарняні, з початку роботи системи створено майже мільйон медичних висновків про непрацездатність.

Раніше повідомлялося, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав дві умови для повторної вакцинації українців від коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram