З 1 квітня стартував другий етап медичної реформи

З 1 квітня 2020 року більшість медичних послуг в Україні будуть безкоштовними для населення: серед них пологи, лікування інсультів і інфарктів. Їх повинна оплачувати Національна служба здоров’я України.

Про це повідомляє Національна служба здоров’я України.

Якщо пацієнту дасть направлення сімейний лікар, то держава буде оплачувати такі послуги:

  • екстрена допомога;
  • консультації у фахівців для дітей і дорослих (від алерголога до ортопеда);
  • стоматологічна допомога (планова стоматологічна допомога дітям до 16 років, ургентна стоматологічна допомога дорослим та дітям);
  • обстеження для раннього виявлення онкозахворювань (мамографія, бронхоскопія, гістероскопія, колоноскопія, цистоскопія та інше);
  • пологи (фізіологічні пологи та кесарів розтин, ліки, палата і тощо);
  • допомога новонародженим у  складних неонатальних випадках;
  • лікування серцево-судинних захворювань (інсультів, інфарктів).
Дивіться також: Ремонт завершено: понтонний міст відкрили для пішоходів

Лікування гострого інфаркту міокарда, гострого мозкового інсульту, медична допомога жінкам при пологах, а також недоношеним і/або хворим новонародженим у неонатальному періоді визначені пріоритетними у сфері охорони здоров’я в 2020-2022 роках.

Точну інформацію по кожній послузі і тому, є вона платною або безкоштовною в кожному окремо взятому медзакладі, можна буде отримати на місці.

Дивіться також: Ірина Шамрай про ситуацію з COVID-19 в Миколаєві

Крім того, кожен медичний заклад, що відповідає нормам, може укласти договір із Національною службою здоров’я України щодо надання хірургічної допомоги, що передбачає проведення хірургічних операцій дорослим і дітям на стаціонарному етапі за напрямами: гінекологія, нейрохірургія, онкогінекологія, онкологія, ортопедія і травматологія, отоларингологія, офтальмологія, трансплантологія, урологія, хірургія серця і магістральних судин, щелепно-лицьова хірургія тощо.

З квітня в Україні запускають електронні лікарняні.

Нагадаємо, Уряд затвердив список додаткових обмежень на період карантину в Україні.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram