З 1-го вересня в Україні почне діяти закон про податкову амністію: що це означає?

З першого вересня і протягом року всі українці матимуть змогу легалізувати свої доходи, навіть ті, що були зароблені неофіційно. Про це в програмі «Діалог» на телеканалі «МАРТ» розповів голова ГУ ДПС у Миколаївській області Дмитро Прокоф’єв.

Все завдяки Закону України № 1539. Його вже проголосували депутати Верховної Ради і підписав президент.

Цей Закон дає можливість громадянам, які певний час працювали десь у «тіні», як кажуть, без реєстрації підприємницької діяльності, або отримували зарплату у конвертах, задекларувати майно або цінності, гроші, сплатити одноразовий податок з цих активів і використовувати його в подальшому житті вже в законному руслі, – пояснив головний податківець області.

Дмитро Прокоф’єв наголошує, декларувати таке майно можна виключно за бажанням. Також декларувати слід майно або активи, що дорівнюють або перебільшують суму в 400 тисяч гривень. Якщо менше, цього робити не потрібно.

Це не стосується дітей у віці до 18-ти років, непрацездатних осіб, а також категорії громадян, які з 2005-го року потрапляють під дію закону “Про корупцію”: держслужбовці, депутати, місцеве самоврядування, – пояснив Прокоф’єв.

Однак не всі незаконно отримані доходи можна легалізувати, сплативши податок за них. Наприклад, якщо доходи були отримані кримінальним шляхом.

Наприклад, хтось пограбував банк, пограбувала людина, задекларувала кошти. Цього немає можливості зробити. Так само з іншими кримінальними злочинами. Майно, або кошти, які добуті незаконним шляхом, але саме кримінальним. Якщо людина працювала, здійснювала підприємницьку діяльність, не сплачувала податки це теж незаконний шлях, але не кримінальний, то адміністративна відповідальність, – роз’яснив голова ГУ ДПС в Миколаївській області.

Якщо людина вирішить показати свої нелегальні доходи, задекларувавши їх, легалізувати їх можна сплативши збір 5% від загальної вартості, якщо ідеться про нерухомість і майно. Якщо це активи в іноземній валюти, то необхідно буде сплатити 9%. Однак, до березня 2022 року сума збору знижена до 7%.

Що гарантує держава? У людини не буди ніякої відповідальності за джерело походження цих коштів і для цього все це робиться, щоб людина подала декларацію, сплатила і вже держава не буде запитувати звідки ці кошти? Це не буде використовуватись в кримінальних справах, ця інформація, що людина заробила щось і десь, не буде використовуватись в жодних адміністративних чи кримінальних справах. Не буде застосовуватись перевірка, – каже Прокоф’єв.

Закон № 1539 забороняє декларувати майно, що знаходиться в країні, котра визнана агресором. Що стосується майна на окупованих територіях, його показувати в деклараціях громадяни також можуть за бажанням.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram