Йога. Фото - Pixabay

Йога та медитація зменшують хронічний біль

Пацієнти з хронічним болем і депресією зменшили рівень стресу за рахунок усвідомленої медитації. Також їм допомогла в цьому важкому процесі йога.

Дослідження показало, що йога і медитація призводять до значного поліпшення сприйняття учасниками дослідження болю, підйому настрою і функціональних можливостей. Про це повідомляє News You.

Більшість добровольців (89%) повідомили, що програма допомогла їм знайти способи краще впоратися зі своїм болем, в той час як у 11% змін не зафіксовано.

Читайте також: Вживання пива покращить стан зубів та ясен

Менше за масштабами дослідження було проведено в сільських поселеннях штату Орегон, де широко поширені проблеми наркоманії і слабкого доступу до медичної допомоги. Учасники отримували інтенсивне навчання усвідомленої медитації і хатха-йоги протягом восьми тижнів.

“Багато людей втратили надію, тому що в більшості випадків хронічний біль ніколи повністю не зникає, – говорить Синтія Марске, лікар-остеопат.

Однак усвідомлена медитація і йога можуть допомогти поліпшити структуру і функції тіла, що підтримає процес зцілення. В даному випадку зцілення включають в себе навчання жити з таким рівнем болю, з яким можна впоратися. Для цього йога і медитація можуть бути дуже корисні”.

Читайте також: В Україні піднімуть акциз на алкоголь і тютюн

Раніше повідомлялось, що надмірне вживання алкоголю викликає залежність до жирної їжі.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram