Євросоюз створить єдину стратегію по COVID

Лідери країн Євросоюзу провели екстрену відеоконференцію щодо проблеми пандемії коронавірусу COVID-19, під час якої прийняли рішення створити єдину стратегію по тестуванню, відстеження контактів і вакцинації.

Про це повідомив на прес-конференції глава Євроради Шарль Мішель, пише Кореспондент.

Ми прийняли рішення погодити спільний підхід щодо застосування експрес-тестів на антитіла, стратегію по відстеженню контактів, а також по створенню єдиної стратегії вакцинації, включаючи розподіл вакцин між країнами співтовариства, – зазначив Шарль Мішель і додав, що документ повинен бути готовий до появи вакцини.

Причиною такого рішення стало те, що на думку європолітиків, в країнах ЄС системи тестування і відстеження переміщень громадян досі не узгоджені між собою.

Крім того, на зустрічі Шарль Мішель підкреслив, що необхідно боротися з помилковими новинами, пов’язаними з коронавірусом і вакцинами проти нього.

У свою чергу глава Єврокомісії Урсула фон дер Ляйен повідомила, що ЄК вже виділила 220 мільйонів євро на програму по безпечному перевезенню COVID-пацієнтів між лікарнями країн Євросоюзу, але роботу необхідно поліпшити шляхом якісного обміну інформацією.

Також вона попередила, що карантинні заходи можуть бути введені надовго, згідно з якими необов’язкові переміщення людей через внутрішні кордони ЄС небажані.

Всі переміщення громадян повинні бути зведені тільки до суворо необхідних. З того, що ми розуміємо зараз, цього літа ми явно зарано послабили багато заходи, і це стосується не тільки подорожей, – вважає Урсула фон дер Ляйен.

Нагадаємо, 30 жовтня, в Україні зафіксовано 8 312 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 – це антирекорд кількості нових хворих за добу.

Як відомо, що Міністерство охорони здоров’я пропонує збільшити розмір штрафу за порушення карантину з 170 гривень до 17 тисяч гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram