Фото: Railinsider.com.ua

Європейський інвестбанк виділить €440 млн на відновлення інфраструктури Донбасу

Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) схвалив два кредитних проекту для України на 440 мільйонів євро. Гроші спрямують на відновлення інфраструктури Донбасу.

Відповідне рішення ухвалила рада директорів банку, передає «Інтерфакс-Україна».

Фінансування в рамках Програми відновлення має бути направлено на створення, відновлення та поліпшення громадських будівель, зокрема адміністративних будівель, шкіл, медичних центрів і лікарень, державних доріг і мостів, а також на постачання комунальних послуг.

Програма, зокрема, орієнтована на об’єкти, що розміщені на підконтрольних Україні територіях в Донецькій і Луганській областях, а також чотирьох прилеглих областей – Харківської, Дніпропетровської, Запорізької та Херсонської та міськрад в інших областях, щоб дозволити їм впоратися з припливом внутрішніх переселенців, уточнив ЄІБ.

Слід зазначити, що фінансування планується передбачити для таких секторів, як вода і водопостачання, енергетика, містобудування, транспорт.

ЄІБ нагадує, що цьому проекту передував успішний проект якнайшвидшого відновлення України на €200 мільйонів, і обидва вони передбачені Спеціальним планом дій ЄІБ для України із загальним фінансуванням €3 мільярдів.

Що стосується проекту на розвиток доріг, то його кошти планується спрямувати на реконструкцію регіональних доріг:

  • Т-13-02 КПП “Танюшівка” – Старобільськ – Бахмут;
  • Р-66 КПП “Демино-Олександрівка” – Сватове – Лисичанськ.

Ремонт має поліпшити регіональне сполучення та зміцнити позиції сільського господарства за рахунок поліпшення відповідної дорожньої інфраструктури.

За оприлюдненими ЄІБ даними, загальна вартість реконструкції цих доріг становить €160 мільйонів. Мінінфраструктури України уточнює, що ще $65 млн позики на цей проект виділяє Світовий банк. Загалом у рамках проекту буде відновлено майже 183 км автошляхів загального користування державного значення в Луганській області.

Нагадаємо, Президент Володимир Зеленський переконаний, що у зв’язку з пандемією COVID-19 креативна економіка має стати пріоритетом стратегічного розвитку України.

Як відомо, у Міністерстві соціальної політики повідомили, що восени понад 1,6 мільйона українців отримали підвищення пенсій.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram