ЄС. Фото: Pixabay

Єврокомісія хоче встановити адекватну мінімальну зарплату в країнах ЄС

Єврокомісія презентувала проєкт директиви ЄС, яка гарантуватиме працівникам у країнах-членах блоку захист адекватної мінімальної зарплати.

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на офіційному сайті Європейської комісії.

У ЄК наголосили, що визначена ​​на адекватному рівні мінімальна зарплата не лише має позитивний соціальний вплив, але й створює ширші економічні вигоди, позаяк скорочує нерівність у оплаті праці, допомагає підтримувати внутрішній попит і посилює стимули до роботи.

Читайте також: ЄС дасть 2 млн євро на енергетику України

Ця ініціатива Єврокомісії також допомагає захистити роботодавців, які виплачують працівникам гідну заробітну плату, за рахунок забезпечення чесної конкуренції.

Зазначається, що нинішня коронавірусна криза особливо боляче вдарила по секторах із вищою часткою низькооплачуваних працівників, таким як клінінгові послуги, роздрібна торгівля, охорона здоров’я і довгостроковий догляд.

Читайте також: Україна може приєднатися до санкцій ЄС проти Білорусі, – Кулеба

Зараз мінімальна заробітна плата існує у всіх країнах-членах ЄС. У 21 країнах встановлено мінімальний розмір оплати праці, а в 6 державах-членах (Данія, Італія, Кіпр, Австрія, Фінляндія і Швеція) захист мінімальної заробітної плати забезпечується виключно колективними угодами.

Проте, відзначають в Єврокомісії, в більшості країн-членів ЄС працівники усе ж “страждають від недостатнього відповідності або прогалин у сфері захисту мінімальної заробітної плати”. На тлі цього пропонована Директива створює основу для підвищення адекватності мінімальної заробітної плати та доступу працівників до захисту мінімальної заробітної плати в ЄС.

Читайте також: Україна залучить у ЄС майже 6 мільйонів євро на ядерну безпеку

В Єврокомісії підкреслили, що ця пропозиція “відповідає допоміжному принципові, адже встановлює рамки для мінімальних стандартів, які поважають і відображають компетенцію держав-членів, а також автономію соціальних партнерів і свободу договорів в області заробітної плати”.

Нагадаємо, що Україну внесено до переліку країн, які можуть експортувати насіння кукурудзи та зернових до країн Європейського Союзу. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram