Фото: з відкритих джерел

Єврокомісія виділила €120 мільйонів на боротьбу з новими COVID-штамами

Єврокомісія оголосила сьогодні про рішення виділити додатково суму у 120 мільйонів євро для реалізації 11 дослідницьких проєктів з протидії новим варіантам COVID-19.

Як повідомляє Укрінформ, така інформація оприлюднена на сайті Європейської Комісії.

Єврокомісія визначила перелік з 11 нових проєктів, вартістю 120 мільйонів євро за найбільшою програмою з досліджень та інновацій Horizon Europe (на 2021-2027 роки), для підтримки термінових досліджень коронавірусу та його нових варіантів.

Це фінансування є частиною ширших дій з досліджень та інновацій, спрямованих на боротьбу з коронавірусом в рамках зусиль Єврокомісії для запобігання, пом’якшення впливу та відповіді на вірус і на його нові варіанти в рамках нової ініціативи у сфері біозахисту, відомої як HERA-інкубатор, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, 11 відібраних проєктів здійснюються із залученням 312 дослідницьких колективів у 40 країнах, з яких 38 учасників походять з країн за межами Європейського Союзу.

Більшість проєктів охоплюють проведення клінічних випробувань щодо нових методичних підходів у лікуванні та вакцин, формування широкої мережі боротьби з коронавірусом, що виходить за кордони Європи, але є взаємопов’язаною із європейськими ініціативами.

Читайте також: МОЗ ініціюватиме посилення правил в’їзду для невакцинованих осіб

Цей проєктний консорціум буде реалізований поряд з іншими спорідненими ініціативами й проєктами на національному, регіональному та міжнародному рівнях, щоб забезпечити їх поєднання та взаємодоповнюваність, уникнути дублювання у дослідженнях.

Згадані проєкти зроблять внесок у розбудову так званого Європейського органу з надзвичайної готовності та реагування (European Health Emergency Preparedness and Response Authority – HERA), який дозволить Євросоюзу передбачати та краще реагувати на майбутні пандемії.

Читайте також: В аеропортах України і на кордоні можуть розгорнути пункти для COVID-вакцинації

Нагадаємо, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба запропонував міністру закордонних справ та міжнародного співробітництва Об’єднаних Арабських Еміратів шейху Абдуллі бін Заїду Аль Нагаяну укласти домовленість про взаємне визнання документів про вакцинацію від COVID-19 для спрощення умов поїздок громадян.

Також в Україні змінили вимоги до зберігання вакцини Comirnaty/Pfizer-BioNTech на прохання виробника. Вакцину можна безпечно зберігати в пунктах щеплень у звичайних холодильниках, при температурі від +2°C до + 8°C, упродовж одного місяця.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930