Олексій Навальний / Фото: Glavred.info

ЄС планує запровадити санкції проти Росії через ув’язнення Навального

Сьогодні міністри закордонних справ ЄС можуть схвалити нові санкції проти Росії через ув’язнення опозиційного політика Олексія Навального і репресії проти його соратників.

Про це повідомляє онлайн-видання «Радіо Свобода».

Провідні дипломати з 27 країн-членів ЄС, які зібралися в Брюсселі, планують застосувати обмеження проти російських посадовців через заморожування активів і заборону на видачу віз в рамках нещодавно започаткованого санкційного інструменту для покарання порушників прав людини.

Таке рішення вони прийняли через ігнорування рішення Європейського суду з прав людини, який вимагає від уряду негайно звільнити Навального.

Країни-члени ЄС на чолі з Польщею і країнами Балтії закликають включитити ще й економічні санкції, а от Франція та Німеччина таку пропозицію не підтримують. Зазвичай для запровадження санкцій потрібна одностайність всіх членів блоку.

Рішення про введення нових заходів проти Росії по суті приведе до того, що міністри закордонних справ доручать дипломатичній службі ЄС скласти список санкцій щодо осіб, винних у засудженні Навального.

Раніше повідомлялося, у Росії під час акцій в підтримку Навального затримали більше двох тисяч людей.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram