Якою мовою говорити: комісія з питань гласності розглянула скасування статусу російської мови як регіональної

Сьогодні, 9 лютого, під час засідання постійної комісії з питань гласності депутати Миколаївської міської ради знову порушили «мовне» питання.

Про це повідомляє кореспондентка телеканалу «МАРТ».

Планове засідання почалося зі звернення депутата від партії «ОПЗЖ» Максима Невінчанного надати роз’яснення, чи може мова спілкування відволікати від розгляду питань порядку денного і як регламентуються відповідні зауваження голів комісій та міського голови до доповідачів. Оскільки звернення надійшло сьогодні, члени комісії розглянуть його наступного разу.

Не оминули увагою і скасування статусу російської мови як регіональної. Відповідний проєкт рішення, який розробляло управління апарату міськради, мали розглянути депутати минулого скликання, однак питання чомусь не виносилося на сесію. У грудні 2020 року до міськради надійшов лист від обласної прокуратури, в якому зазначалося, що в Миколаївській області й досі діє рішення місцевого самоврядування про надання російській мові статусу регіональної.

На адресу прокуратури звернувся уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь. У листі було зазначено, що це рішення є таким, що не відповідає нормам чинного законодавства, оскільки підставою для надання російській мові статусу регіонального був Закон України «Про засади державної мовної політики в Україні», який Конституційний суд визнав неконституційним, – зазначила начальниця управління апарату Миколаївської міської ради Олена Пушкар.

Відкликати рішення мали ще в 2019 році, коли в Україні вступив в силу закон «Про затвердження статусу української мови як державної», але питання «загубилося». Тепер його таки розглянуть депутати на найближчному пленарному засіданні.

Нагадаємо, уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь розповів, що за порушення мовного закону політиків можуть позбавляти права виступу і забирати в них слово.

Раніше повідомлялося, депутат Невінчанний відмовився говорити українською та нагрубив голові комісії з питань житлово-комунального господарства Дмитру Іванову.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram