Як відрізнити COVID-19 від застуди – роз’яснення МОЗ

Визначити, чим саме хворіє людина, на COVID-19 чи на інше вірусне захворювання, можливо лише за допомогою тестування.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Жодних альтернативних шляхів, як відрізнити – це Омікрон чи гостра респіраторна вірусна інфекція, – крім тестування, не існує.

Можна використовувати швидкі тести на респіраторну групу, до прикладу на грип, або швидкі тести на коронавірус.

Лише так можна визначити діагноз, – сказав заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

Заступник міністра охорони здоров’я додав, що наразі хоча і спостерігається зростання захворюваності на COVID-19 серед дітей, проте вони, як і раніше, переносять коронавірус легше за дорослих. Водночас у дітей набагато частіше спостерігається підвищення температури тіла.

Водночас, існує залежність перебігу хвороби від наявності супутніх захворювань та щеплень. Вакцинація допомагає захистити однаково як дітей, так і дорослих, від тяжких ризиків COVID-19.

Читайте також: Україні загрожує новий пік коронавірусу: відомі дати

Нагадаємо, що за словами міністра охорони здоров’я Віктора Ляшко, штам коронавірусу Омікрон вже виявлено у 20 областях України. За даними МОЗ, Україна знаходиться на 46-му місці серед 54 територій європейського регіону Всесвітньої організації охорони здоров’я за кількістю випадків на 100 тис. населення за останні 14 днів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram