Миколаївські фехтувальники розповіли, як готуються до міжнародних змагань попри війну

Миколаївські спортсмени-фехтувальники попри війну продовжують готуватися до міжнародних змагань. Зараз триває активна підготовка до європейської та світової першості в різних вікових групах.

У екслюзивному сюжеті для телеканалу «МАРТ» спортсмени та їх тренери розповіли про нинішні умови тренувального процесу, а також наявні проблеми.

Про миколаївську школу фехтування знають в усьому світі, адже наші майстри рапіри часто здобувають медалі та призові місця. Сьогодні ж частина фехтувальників тренуються за кордоном, дехто попри сигнали повітряної тривоги та постійні обстріли продовжують тренуватися в Миколаєві.

У повному обсязі зараз дуже складно працювати, так як багато зараз наших спортсменів перебуває за кордоном. Вони продовжують підготовку у Італії, Румунії, Польщі, а також у Нідерландах, — розповіла директорка миколаївської школи фехтування Лариса Павленко.

Лариса Павленко

Нині тренування проходять і дистанційно, і оффлайн для тих спортсменів, які залишились в місті. Член збірної України В’ячеслав Дзюба розповідає, новина про російське повномасштабне вторгнення застала його з командою на тренувальних зборах в Києві. Тоді про всі змагання довелося забути, команда повернулася в Миколаїв. Більше місяця ніяких тренувань не було. Хлопець каже, намагався просто підтримувати в нормі свій фізичний стан. Коли дізнався, що є можливість повернутися до повноцінних тренувань дуже зрадів.

Спортсмени зазначають, окрім тренувального процесу є чимало й іншої роботи, яку щодня доводиться виконувати для загальної суспільної користі: благоустрій території, робота у волонтерських центрах, а також допомога в роботі гуманітарних штабів.

В’ячеслав Дзюба

Наразі спортсмени і тренери поки що не отримують заробітної плати, тож змушені самотужки шукати кошти для поїздок і участі в змаганнях. Начальниця міського управління спорту Ірина Бондаренко зазначає, особисто контролює вирішення цього питання. 

На сьогоднішній день фінансування спортсменів відсутнє. Тому вони разом з тренерами і директорами намагаються знайти фінанси та кошти для того, щоб підтримати свій статус. Я хочу підкреслити, що наші спортсмени прямо зараз доводять, що вони дійсно професіонали своєї справи і навіть у такий складний час продовжують свої виступи, тим самим захищають честь нашої країни, — сказала Ірина Бондаренко.

Нагадаємо, у лютому 19-річна миколаївська спортсменка Аліна Полозюк стала переможницею на всеукраїнських змаганнях з фехтування на рапірах серед жінок у Києві.

Як відомо, актуальну інформацію про ситуацію в Україні та Миколаївській області в умовах російсько-Української війни можна знайти:

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram