Фото: Associated press

Як католицький світ святкує Великдень в режимі самоізоляції

12 квітня, у неділю, католики всього світу відзначають Великдень в умовах ізоляції, введеної владою різних країн з метою уникнути скупчень людей і подальшого поширення коронавірусу.

Про це повідомляє інформаційне агентство Associated press.

Так, більшість церков в неділю закриті, богослужіння часто транслюються в прямому ефірі, а у багатьох сімей так і не вийшло зібратися разом.

На площі Святого Петра в Римі, де зазвичай тисячі віруючих збираються на це свято послухати Папу Римського, цього раз було порожньо, а підходи до площі були перекриті поліцейськими. Понтифік провів Урочисте звернення до «Граду і миру» («Urbi et Orbi») в спорожнілому Соборі Святого Петра, а виступ транслювався по телебаченню.

Багато церков в Південній Кореї також проводили службу з трансляції в Інтернеті, а служителям церкви в Новій Зеландії навіть довелося скласти спеціальне послання для пастви, застрягши по домівках через карантинні заходи.

Тим часом, зазначає AP, владні структури в різних країнах з метою перешкодити населенню здійснювати поїздки на Великдень вдались до таких заходів як перекриття доріг, загрози штрафів і умовляння.

Залишаються закритими на ці свята ресторани та бари.

«Торгівля – на нулі, а у нас – цілий ряд витрат: оренда, запаси, і нам довелося навіть збільшити витрати на охорону, щоб запобігти пограбувань в порожній Малазі», – цитує AP працівника бару з цього міста на півдні Іспанії.

Однак, як зазначає агентство, в Європі наростає тенденція до ослаблення обмежувальних заходів: наприклад, влада Іспанії в понеділок повинна вирішити про відновлення роботи зайнятих у будівельній галузі та в деяких сферах непріоритетного характеру.

У той же час, підкреслює AP, перспективи поширення коронавірусу залишаються невизначеними. Наприклад, канцлер Австрії Курц у листі до громадян країни визнав, що вірус «буде з нас ще довгі місяці».

У свою чергу голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляйен у неділю заявила, що «ніхто зараз не здатний зробити надійні прогнози на липень і серпень».

Нагадаємо, у Нотр-Дамі провели першу службу після пожежі.

Як відомо, дизайнери з «Survival Agency» підтримали заклик «Залишайся вдома».

Раніше повідомлялось, у Миколаєві обговорили, як святкувати Великдень в умовах карантину.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram