Грейпфрут. Фото - Pixabay

Вживання ліків з соком грейпфрута може викликати інтоксикацію організму

Вживання деяких видів ліків з соком грейпфрута може викликати серйозну інтоксикацію організму — такий висновок зробили дослідники з Інституту охорони здоров’я Лоусона в Канаді.

В науковому журналі Canadian Medical Association Journal була опублікована стаття, в якій лікарі попереджають про можливу небезпеку прийому ряду ліків у поєднанні з грейпфрутовим соком, повідомляє Epoch Times.

Раніше вже виникали підозри про те, що сік грейпфрута якимось чином змінює механізм засвоєння різних лікарських препаратів. Однак тільки в результаті останніх досліджень виявили, він може викликати передозування при прийомі ліків.

Читайте також: Названо напій, який корисний для головного мозку

Фуранокумаріни — хімічні компоненти грейпфрута — пригнічують дію ферментів у травній системі людини, які розщеплюють лікарські препарати. В результаті того, що ліки не були розщеплені в кишечнику, нирки та печінка отримують значне токсичне навантаження.

Одне з досліджень показало, що при прийомі фелодипіну (ліки від гіпертонії) зі склянкою соку грейпфрута, вміст препарату в сечі був втричі більший, ніж при прийомі зі склянкою води.

Читайте також: Недосипання позбавляє людину радості

Дослідники кажуть, що грейпфрути — не єдиний продукт, який може викликати проблеми. Наприклад, молоко може заважати засвоєнню деяких антибіотиків, а інші цитрусові, такі як апельсини та лайм, можуть мати вплив, схожий за дією до соку грейпфрута.

Дослідники стурбовані тим, що працівники охорони здоров’я недостатньо поінформовані про взаємодію лікарських препаратів з продуктами харчування. За останні чотири роки список ліків, які можуть становити небезпеку при вживанні з грейпфрутовим соком, збільшився з 17 до 43. До них відносять препарати, які призначають при лікуванні гіпертонії, раку, придушенні імунної реакції після пересадки органів та статини.

Нагадаємо, що використання алое допоможе зняти почервоніння шкіри.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram