Виконавча служба зобов’язала Миколаївський КОП заплатити фірмам, які поставляли сумнівну продукцію

Виконавча служба стягнула з Миколаївського комунального підприємства по організації харчування в навчальних закладах на користь ряду компаній вартість поставленої продукції, а саме масла сумнівної якості.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Так званий, «Маргариновий» скандал стався в кінці лютого 2019 року, коли з’явилася інформація про те, що Миколаєві проходять обшуки на комунальному підприємстві по організації харчування в навчальних закладах.

Пізніше поліція встановила, що частка молочних жирів у вершковому маслі, яке поставлялося на КП фірмою-підрядником, замість необхідних 72,5-73% становила менше 1%. Тобто згідно з тими висновками, які є в матеріалах провадження, вказаний продукт не є вершковим маслом взагалі, і не міг використовуватися для харчування дітей.

У свою чергу поліція відкрила карну справу по відношенню до двох фірм, звинувативши їх у поставці неякісної продукції на центральний склад комунального підприємства. Далі справу передали до суду і наразі вона перебуває на розгляді.  Як розповів директор КП Віктор Васильєв, водночас обидві фірми «СОНЕД» ТА «ПРОД-ЮГ» подали позов на підприємство у зв’язку з тим, що воно не сплачує кошти за поставлений товар.

Чому так сталось? Поперднє керівництво нашого підприємства ухвалило рішення, що допоки не вирішиться ситуація з якістю продукції — припинити сплачувати по рахункам. Окрім того, самі рахунки цих фірм були арештовані, — розповів Віктор Васильєв.

Навесні цього року суд ухвалив рішення на користь обох фірм, тож КП зобов’язали погасити заборгованість за поставлену продукцію.

Вступило рішення виконавчої служби — у нас були арештовані рахунки. На сьогодні ми дане питання вирішили і триває процес розблокування рахунків, — зазначив директор комунального підприємства по організації харчування в навчальних закладах.

Він також додав, що рахунки підприємства були арештовані 12 травня.

Орієнтовна заборгованість з нашого боку складало 1,5 мільйона гривень. На сьогодні ми оплатили дані кошти. Окрім цього, також там були судові витрати, виконавчої служби — наразі все сплачено, — підкреслив Віктор Васильєв.

Редакція телеканалу «МАРТ» спробувала зв’язатись з компаніями «СОНЕД» та «ПРОД-ЮГ» за вказаними в мережі контактами. В ході спілкування, співрозмовник який побажав не називати свого імені, зазначив, що кошти від «КОПу» до компаній не надходили. Віктор Васильєв пояснює, оскільки рахунки обох фірми є заблокованими через судову тяганину і бюрократизацію процесу, гроші вони зможуть отримати лише після закриття справи.

Хочу відзначити, що рішення суду щодо того, чи був товар, котрий поставляли на наше підприємство, дійсно фальсифікований чи ні — ще не ухвалено. Якщо справді підтвердиться, що той товар був неякісний, то ми теж являємось потерпілою стороною і можемо стягнути з цих обох фірм близько чотирьох мільйонів, — розповів директор «КОПу».

Наразі такого рішення суду немає. Проте, Віктор Васильєв запевнив, на цьому етапі комунальне підприємство виконало свої зобов’язання перед виконавчою службою.

Це затяжний процес (прим.ред. — судова справа), оскільки там залучаються не тільки дані дві одеські фірми, а також колишній директор комунального підприємства. Вони перебувають у різних містах, тому засідання часто переносяться через відсутність когось з обох сторін, — підсумував Віктор Васильєв.

Нагадаємо, директор комунального виробничого підприємства по організації харчування в навчальних закладах Віктор Васильєв в ефірі програми «Діалог» запевнив, що ніяким чином не впливає на організацію харчування у дитсадках і школах. Цим питанням опікується управління освіти.

Як відомо, голова фракції «Слуга народу» у Миколаївській міській раді Тетяна Домбровська вважає, що для якісної організації харчування у закладах освіти має бути конкуренція між комунальним підприємством, котре цим займається, а також приватними постачальниками продуктів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram