Фото: DW.com

ВООЗ розкритикував МОЗ за закупівлю ліків від COVID-19 з недоведеною ефективністю

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) висловила занепокоєння рішенням українського Кабміну виділити 125 мільйонів гривень на препарати від коронавірусу з недоведеною ефективністю. Йдеться про тоцілізумаб і імуноглобуліни.

Про це йдеться в листі регіонального керівника ВООЗ в Європі Ганса Клюге до міністра охорони здоров’я Максима Степанова, пише LB.ua.

У листі наголошується, що у ліків, на які уряд виділив понад мільйон гривень, низький вплив (або повна його відсутність) на зниження смертності госпіталізованих з коронавірусом.

Він додав, що, оскільки практика лікування пацієнтів з COVID-19 постійно змінюється, зараз проводяться численні рандомізовані контрольовані дослідження багатьох різних препаратів. До того ж ВООЗ постійно оновлює рекомендації для лікування пацієнтів.

ВООЗ хотіла б залучити до дотримання доказових методів і пропонує переглянути нинішню практику призначення експериментальних препаратів для лікування COVID-19 в Україні, – зазначив Ганс Клюге.

Також у ВООЗ вважають, що бюджет, який чиновники схвалили на ліки з сумнівною ефективністю, слід направити на кисневу терапію, закупівлю масок і пульсометрів для первинної медичної допомоги та обладнання у відділення інтенсивної терапії.

Нагадаємо, міністерство охорони здоров’я очікує зростання захворюваності коронавірусною хворобою найближчим часом. Можливе зростання пов’язують з новорічними святами.

Як відомо, Україна може безкоштовно отримати додаткові 8 мільйонів доз вакцини від коронавірусу в межах ініціативи COVAX на додачу до вже гарантованих восьми мільйонів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram