Фото: World Health Organization

ВООЗ не виключає лабораторного походження COVID-19

Генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедос Аданом Гебреєсус заявив, що поки рано виключати будь-яку з версій походження коронавірусної інфекції. 

Як передає Укрінформ, про це йшлося на п’ятничному брифінгу організації. Так, Гебреєсус наголосив, що за підсумками візиту місії ВООЗ до Уханю організація отримала «більше розуміння» щодо початку пандемії і намітила напрямки для подальших досліджень.

«Деякі питання виникли з приводу того, чи потрібно виключати деякі гіпотези стосовно цього. Переговоривши з деякими членами команди експертів, що побували в Ухані, я хочу підтвердити, що всі гіпотези залишаються актуальними і вимагають подальшого аналізу і вивчення», – додав глава ВООЗ.

За його словами, наступного тижня може бути опубліковано звіт про візит до Уханю, а згодом і фінальну доповідь.

Читайте також: МОЗ викупить вакцину в дистриб’юторів, аби робити безкоштовні щеплення, – Ляшко

Раніше спеціалісти ВООЗ зазначали, що вважають дуже малоймовірною версію про лабораторне походження коронавірусу: на думку вчених, найімовірнішою причиною спалаху стала передача вірусу від тварини до людини через проміжну ланку.

Нагадаємо, що Міністерство фінансів, МОЗ та Світовий банк напрацьовують питання можливої реалізації проєкту “Екстрене реагування на COVID-19 та вакцинація в Україні”.

Читайте також: В Україні під COVID-вакцинацію можуть задіяти кабінети для щеплень дітей

Також повідомлялось, що компанія Sinovac подала заявку про державну реєстрацію в Україні вакцини проти COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram