«Велике будівництво» – у Миколаївській області почали ремонт ще однієї траси

Стратегічно-важливі дороги Миколаївської області продовжують реконструювати за програмою президента «Велике будівництво». Черговою трасою для оновлення стала дорога.

Про це йдеться у сюжеті телеканалу «МАРТ».

Траса поєднує Миколаїв з Шевченковим через село Галицинове. За проєктом тут мають зробити 38,5 кілометрів дороги. Нині усю трасу поділили на 4 умовних блоки, і перший з них – 11-кілометріва ділянка до села Галицинове.

Підготовчі роботи і нижній шар дорожного полотна вже укладені. Зараз тут ведуться роботи з укладки бетону. Бригади працюють на повну, працює також достатня кількість працівників, аби ми забезпечили до кінця цього року з’єднання селища Галицинове з дорогою, яка там далі йде, – розповів заступник голови облдержадміністрації Ігор Кузьмін.

Капітальний ремонт траси відбувається за підтримки Миколаївської обласної державної адміністрації та агенції місцевих доріг Миколаївської області. За словами Ігоря Кузьміна, 11-кілометровий відрізок коштуватиме бюджету приблизно 290 тисяч гривень. 

Тут будують дві крупні компанії, які зарекомендували себе на території Миколаївської області. На сьогодні ми знаємо, що побудована дорога Кропивницький–Миколаїв бетонним покриттям. Зараз ці компанії реалізують проєкт цієї ділянки дороги, – додав Ігор Кузьмін.

Створення нового дорожнього покриття складається з декількох етапів: укріплення ґрунту, створення щебеневої подушки та останній найважливіший етап – укладання цементно-бетонного покриття.

На сьогодні поґрунту цементом влаштовано вже 7 кілометрів, щебеневої подушки влаштовано 6,5, цементною сумішшю укріплено вже 5,5 кілометрів і верхнього шару покриття цементо-бетоном зроблено 1,8 кілометрів, – пояснив заступник директора ДП «Агенція місцевих доріг Миколаївської області» Олександр Стеценко.

Олександр Стеценко каже, що бетонне дорожнє покриття має переваги перед звичаним асфальтним. Воно більше підходить до наших погодних умов, адже менше піддається впливу високих температур влітку. Також на дорогу наносять спеціальну хімічну суміш для того, аби зчеплення між покриттям і колесами автівок було більшим. Це робиться для того, аби у випадку екстренного гальмування машини могли зупинитися набагато швидше.

Немає колієутворення, тобто навіть якщо будуть якісь перегрузи вантажівок, що часто спостерігається, то це покриття не боїться перенавантаження, – заявив Олександр Стеценко.

Щодня тут створюють близько 350-и метрів верхнього шару, який має застигати ще протягом 30-40 днів після залиття.

Нагадаємо, що 27 вересня стало відомо, що у рамках програми Президента України Володимира Зеленського «Велике Будівництво» цього року передбачається капітальний ремонт Галицинівської ЗОШ.

Також 6 жовтня бюджетна комісія міськради погодила перелік об’єктів капремонту загальною сумою у ₴3 мільйона.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram