Величезні витрати – Станіслав Мартиросов про безкоштовне харчування дітей в школах

Для того, щоб учні молодших класів Миколаївських шкіл могли харчуватись безкоштовно, з міського бюджету доведеться виділяти величезні суми. Про це в програмі “Діалог” на телеканалі “МАРТ” розповів депутат Миколаївської міської ради Станіслав Мартиросов.

Можна зробити і безоплатне харчування для дітей, можна зробити харчування молекулярною кухнею, можна, все можна! Питання ціни. На мою думку, якщо ми говоримо про абсолютно безкоштовне харчування, то це будуть величезні витрати для бюджету. Але в принципі це можливо. Тоді доведеться вирішувати питання, де урізати, – розповів депутат.

Станіслав Мартиросов припустив, що в разі, якщо ухвалити питання про повністю безкоштовне харчування для усіх учнів 1-4 класів у місті, то можливо, доведеться урізати так званий бюджет розвитку.

Скорочувати витрати в бюджеті розвитку, не будувати дороги. Насправді, все можна, все, що дозволено законом, все можна і можна ці програми ухвалити. На мою думку, це питання бюджету, хоча я більше схильний до того, що треба шукати баланс. Батьки мають, на мою думку, якусь частку може хоч маленьку сплачувати. Єдине, що це має бути якісне харчування, тому що, якщо батьки хоч якусь долю найменшу сплачують, вони розуміють потрібна їм ця їжа чи не потрібна, – каже депутат.

За словами Мартиросова до КОПу взагалі зараз багато питань, у тому числі через величезну заборгованість.

Я, чесно кажучи, не дуже бачу там перспективи в КОПі, але він має право на існування, – сказав Мартиросов. На мою думку, там має існувати золота середина, там має існувати якась конкуренція. Треба проводити конкурси і залучати тих, хто може надати якісне харчування за найнижчу ціну.

Депутат додав, що також необхідно змінювати підхід до харчування у школах, тому що там досі зберігаються стандарти з радянських часів.

Зараз вже на ринку продовольчих товарів дуже багато цікавих пропозицій. Тобто я можу сказати, що зараз питань набагато більше, аніж відповідей, – підсумував Станіслав Мартиросов.

Раніше ми повідомляли про те, що депутати не прийняли рішення щодо безкоштовного харчування дітей.

Члени депутатської комісії з питань соціального захисту вкотре відклали розгляд питання безкоштовного харчування дітей в садочках та молодших класах Миколаївських шкіл. У проєкті рішення ідеться про скасування участі батьків в оплаті за харчування.

Поширити:

Червень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930