Фото: freepik

Депутати не прийняли рішення щодо безкоштовного харчування дітей

Члени депутатської комісії з питань соціального захисту вкотре відклали розгляд питання безкоштовного харчування дітей в садочках та молодших класах Миколаївських шкіл. У проєкті рішення ідеться про скасування участі батьків в оплаті за харчування. Та чи є в бюджеті міста на це кошти намагались з’ясувати під час засідання.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

До членів профільної депутатської комісії звернувся їх колега Владислав Чайка, який запропонував скасувати рішення виконкому від 23 грудня минулого року. В ньому не передбачені кошти на харчування молодших школярів, а також 40% відшкодування витрат на іжу для вихованців садочків. Цей документ депутат назвав незаконним, оскільки переконаний: в бюджеті на 2021-й рік гроші на це були закладені.

«Тут (в рішенні виконкому – ред.) написано і про учнів 1-4 класів, тут написано і про заклади дошкільної освіти, все є. Всі ціни на те дитяче харчування, які були прийняті і підняті ціни ухвалили 28 жовтня 2020 року. Це теж рішення нашого виконавчого комітету № 1030,» – розповів Владислав Чайка.

За словами директора департаменту фінансів Віри Святелик, виконком від 23-го грудня 2020-го року проводився у телефонному режимі, тому вона не мала змоги повідомити членів виконавчого комітету про те, що слід внести зміни до бюджету. При цьому безкоштовне харчування дітей пільгових категорій в поточному році передбачено на 100%.

Депутат Станіслав Мартиросов зачитав присутнім, що саме передбачає рішення виконкому минулого року, щодо харчування дошкільнят та учнів молодшої школи.

«У бюджеті Миколаївської територіальної громади передбачено безкоштовне харчування в закладах середньої освіти для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, учнів 1-4-х класів з сімей, які отримують допомогу у відповідності до Закону України про державну спеціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям.»

Також в документі ідеться, що у 2021-му році передбачено збільшення вартості харчування дошкільнят та учнів 1-4-х класів на день на понад 25% порівняно з минулим роком. Голова комісії Анна Норд поцікавилась, чи знайдуться в бюджеті міста кошти на оплату харчування дітей в разі, якщо рішення виконкому скасують. Однак директор департаменту фінансів міської ради Віра Святелик не змогла відповісти на це питання. Натомість начальник управління освіти Ганна Личко каже, що зняти з незахищених статей на зможе не більше 8 мільйонів гривень.

Однак, Владислав Чайка намагався переконати членів комісії з соціальних питань в тому, що гроші в бюджеті вже закладені. Проект рішення колеги підтримав Микола Карцев, однак запропонував спершу дочекатись результатів роботи тимчасово створеної комісії по дитячому харчуванню. Його підтримала Анна Норд, тому розгляд питання відклали до наступного засідання комісії.

Нагадаємо, жителі вул. Залізничної попросили депутатів відновити роботу робочої групи з вирішення проблем збільшення потоку транспорту до порту нарощування потужностей комплексу «Бунге».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram