Фото: GETTY IMAGES

Вакцинація знижує ризик зараження COVID-19 в шість разів, – дослідження

Вакцини від COVID-19 знижують вірогідність зараження в шість разів, смерті – в одинадцять.

Про це в інтерв’ю CNN заявила професорка Школи громадської охорони здоров’я при Університеті Джорджа Вашингтона Леанна Вен, коментуючи смерть колишнього держсекретаря США Коліна Пауелла від ускладнень, пов’язаних з коронавірусом.

Це означає, що якщо ви вакциновані, у вас в шість разів менше ризик заразитися COVID-19, ніж у нещеплених людей. І у вас в 11 разів менше шансів померти від COVID-19 в порівнянні з нещепленими людьми, – сказала Леанна Вен.

Однак, за її словами, вакцини не захищають на 100 відсотків, як і будь-яке лікування. «Але це не означає, що вакцина не працює або вам не слід її приймати», – додала Вен.

Вона також зазначила, що деякі люди більш схильні до тяжкого перебігу хвороби, незважаючи на вакцинацію. І Колін Пауелл потрапив в цю категорію. За її словами, люди старшого віку і особи, які мають супутні хвороби, «з більшою ймовірністю перенесуть важку форму захворювання і помруть в результаті проривних інфекцій». Особливому ризику піддаються люди з ослабленим імунітетом.

Вона нагадала, що саме з цих причин їм рекомендується отримати третю дозу вакцини.

Якщо навколо вас багато вірусів, це збільшує ваші ризики заразитися. Проблема не в вакцині, а в тому, що навколо вас занадто багато вірусу. Ось чому головне – зробити щеплення можна більшій кількості людей. Це знижує рівень зараження і захищає всіх, – зазначила Леанна Вен.

Вона додала, що дослідження в 13 штатах за шість місяців показало, що повністю вакциновані особи становили лише 4% всіх госпіталізацій через коронавірус. Нещеплені люди потрапляють до лікарні з COVID-19 у 17 разів частіше, ніж повністю вакциновані.

За словами Леанни Вен, можлива чергова хвиля зростання зараження, оскільки повністю вакциновані тільки 57% населення США.

Нагадаю, президент Володимир Зеленський наполягає на прискоренні темпів щеплення проти COVID-19 й доручив ретельно відстежувати ситуацію з роботою центрів вакцинації в регіонах протягом тижня, особливо у вихідні.

Як відомо, що Міністерство охорони здоров’я України 7 жовтня затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram