В Україні затвердили перелік професій, для яких COVID-вакцинація стала обов’язковою

Міністерство охорони здоров’я України в четвер, 7 жовтня, затвердило перелік організацій, представники яких підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19.

Про це йдеться у публікації на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Згідно з наказом, обов’язкової вакцинації проти COVID-19 підлягають співробітники:

  • центральних органів виконавчої влади та їхніх територіальних органів;
  • місцевих державних адміністрацій та їхніх структурних підрозділів;
  • закладів вищої, післядипломної, фахової передвищої, професійної (професійно-технічної), загальної середньої, у тому числі спеціальних, дошкільної, позашкільної освіти, закладів спеціалізованої освіти та наукових установ незалежно від типу та форми власності.

Наказ набирає чинності через місяць з дня публікації – тих, хто не прищеплюється протягом цього періоду, відсторонять від роботи без збереження зарплати.

У МОЗ відзначають, що зараз триває п’ятий етап вакцинації, коли щеплення може зробити кожен бажаючий старше 18 років. В Україні роблять щеплення препаратами CoronaVac, Pfizer, AstraZeneca і Moderna.

Нещодавно повідомлялося, міністр юстиції Денис Малюська заявив, що наказ Міністерства охорони здоров’я, яким затверджується перелік професій, що підлягають обов’язковій вакцинації, буде зареєстрований найближчим часом.

Нагадаємо, очільник МОЗ Віктор Ляшко розповів, що у Харкові вже розпочався монтаж лінії для виробництва інактивованих вакцин проти грипу та коронавірусної хвороби.

Як відомо, епідеміолог Сергій Кравченко відзначив, що по відношенню до нових штамів коронавірусу, зокрема “Дельти”, ефективність вакцин знизилася до 66%.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram