Ефективність COVID-вакцин проти нових штамів знизилася до 66%

По відношенню до нових штамів коронавірусу, зокрема “Дельти”, ефективність вакцин знизилася до 66%.

Про це сказав епідеміолог Сергій Кравченко у програмі “5 вопросов” телеканалу “Дом”, передає Укрінформ.

Він зазначив, що основна мета вакцинопрофілактики – застрахувати пацієнтів від тяжкого перебігу хвороби, госпіталізації та смерті.

Читайте також: В Україні розробляють вакцину, подібну до Pfizer або Moderna

У даному випадку вакцина зберігає свою специфічність, імуногенну ефективність, яка не дозволяє розвинутися важкому перебігу хвороби, госпіталізації або летальним наслідкам.

Щодо нових штамів коронавірусу, зокрема “Дельти”, який поширився з Індії, то вона дещо знизилася, до 66%. За штамів, які циркулювали минулого року, епідефективність становила до 94-95%, – пояснив епідеміолог.

Він також зауважив, що це не означає, що препарати неефективні. Це означає, що, наприклад, зі 100 вакцинованих пацієнтів 66 – не захворіють, а 34 – можуть захворіти.

Люди хворітимуть в легкій формі і будуть застраховані від тяжкого перебігу хвороби та госпіталізації, смерті. Немає підстав вважати, що вакцини перестали бути ефективними. Вони продовжують рятувати життя, – акцентував Кравченко.

Читайте також: МОЗ буде позбавляти ліцензії лікарні за підробку COVID-сертифікатів – Ляшко

Нагадаємо, що державна комісія з надзвичайних ситуацій з 23 вересня запровадила в Україні «жовту» зону карантину. Відтоді по всій країні посилили обмеження, однак для вакцинованих будуть діяти певні пом’якшення.

Раніше повідомлялося, міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко назвав дві умови для повторної вакцинації українців від коронавірусу.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram