Вакцина проти грипу не захищає від коронавірусу

Цього року період зростання гострих респіраторних захворювань ускладнюється поширенням коронавірусної інфекції COVID-19. Лікарі закликають восени робити щеплення від грипу, але застерігають: вакцина проти грипу не захищає від коронавірусу, як і лікування від коронавірусу не вберігає від захворювання на грип.

На цьому наголосила медичний директор Центру первинної медико-санітарної допомоги № 6 Лариса Челенгірова під час онлайн-брифінгу в Миколаївській облдержадміністрації.

Вакцина проти грипу знижує ризик захворювання на найбільш розповсюджені і небезпечні штами грипу і попереджує виникнення тяжких ускладнень, – пояснює Лариса Челенгірова.

Читайте також: Стало відомо, скільки дітей захворіло на COVID-19 від початку навчального року 

Експерти інфекційних хвороб застерігають, вакцина проти грипу не вберігає від захворювання на коронавірус. І навпаки, лікування від коронавірусу не гарантує, що людина не може захворіти ще й на грип.

Лікарі радять обов’язково робити щеплення від грипу в осінній період, але не нехтувати правилами безпеки і в громадських місцях обов’язково носити маски, користуватись антисептиками й часто мити руки.

Нагадаємо, в Миколаївському пологовому будинку № 1 перебуває п’ять вагітних із підтвердженим діагнозом COVID-19, ще у двох жінок – підозра на коронавірус.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram