Фото: Вищий антикорупційний суд України

ВАКС призначив заставу чиновнику ЗСУ, якого підозрюють у розтраті коштів при будівництві військового містечка на «Широкому Лані»

Вищий антикорупційний суд України (ВАКС) обрав запобіжний захід екс-начальнику головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ, якого підозрюють у ймовірній розтраті 37 мільйонів гривень при будівництві військового містечка на полігоні «Широкий Лан».

Про це повідомили в пресслужбі суду.

3 серпня, слідча суддя Вищого антикорупційного суду обрала колишньому начальникові Головного квартирно-експлуатаційного управління Збройних сил України запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 2 млн 102 тис грн. Його, у змові з іншими особами, підозрюють у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2. ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 1 ст. 366 КК України, – йдеться у повідомленні.

Відзначимо, у разі внесення підозрюваним застави, на нього покладаються такі обов’язки:

  • прибувати до детектива, прокурора, слідчого судді, суду за першою вимогою;
  • не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований, проживає та перебуває, без дозволу детектива, прокурора або суду;
  • повідомляти детектива, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;
  • утримуватися від спілкування з іншими підозрюваними у кримінальному провадженні;
  • утримуватися від спілкування зі свідками у кримінальному провадженні;
  • здати на зберігання до відповідного територіального підрозділу Державної міграційної служби України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в’їзд в Україну;
  • носити електронний засіб контролю (браслет).

Строк дії ухвали – до 02 жовтня 2020 року включно.

Нагадаємо, нещодавно правоохоронні органи повідомили про підозру трьом колишнім посадовцям Збройних сил України та 2 представникам приватного товариства. За версією слідства, у 2017-2018 роках, вказані особи організували прийом робіт та послуг з облаштування польового табору «Широкий лан» у с. Улянівка Миколаївської області. Роботи з облаштування полігону фактично не були виконані, але кошти перерахували на рахунки компанії. У результаті таких дій, державі було завдано збитків на суму понад 37 млн гривень.

3 серпня слідчий суддя ВАКС також обрав запобіжний захід одному із підозрюваних у цій справі – ексначальнику управління будівництва, реконструкції та капітального ремонту військових об’єктів ГКЕУ ЗСУ у вигляді застави у розмірі 420 400 гривень.

Раніше повідомлялось, національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) з початку року внесло до реєстру корупціонерів 2018 чоловік.

Як відомо, офіс генерального прокурора направив до суду позов щодо громадянина, який намагався «продати» посаду голови Миколаївської обласної державної адміністрації за 3,1 мільйона доларів. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram