Фото з відкритих джерел

В Європі рекордно підскочили ціни на газ: за тисячу кубометрів стоїть вартість у $1 тисячу

Європейські енергетичні біржі встановили новий рекорд за ціною на ф’ючерси блакитного палива напередодні зимового сезону.

Про це повідомляє Bloomberg.

Запаси всього, від природного газу до вугілля і норвезької води для виробництва електроенергії, виснажуються і дуже мало ознак того, що ситуація покращиться найближчим часом, так як в холодну пору року попит на паливо тільки зростає.

Багато з більш дрібних постачальників енергії в Великобританії закрилися та гірничодобувні компанії Європи попередили, що безпрецедентні ціни можуть перешкодити їх переходу на екологічно чисте паливо.

Баланс попиту та пропозиції в Європі залишатиметься незвичайно напруженим в зимовий період, що посилить ціновий тиск на ринок, який вже знаходиться на рекордно високому рівні, – вказують аналітики Bloomberg.

Ф’ючерси на природний газ на найближчий місяць в Нідерландах виросли на 12%, а ф’ючерси на вуглець – на 2,2%. Ціни на електроенергію в Німеччині на наступний рік і на газ у Великобританії також піднялися до нового максимуму. Останнє попередження про те, що нестача палива поширюється по Європі, надійшло від норвезького мережевого оператора Statnett SF.

Нагадаємо, Україна використовувала 13,2 мільярда кубометрів газу в осінньо-зимовий період 2020-2021 років, що є рекордним показником за сім років.

Як відомо, у січні Кабінет міністрів України запевнив Міжнародний валютний фонд, що державного регулювання цін на блакинте паливо не буде.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram