В Україні зростає кількість людей, які звинувачують РФ у війні на Донбасі, – опитування

Більше половини українців вважають, що війну на Донбасі розпочала Росія. Найбільше таких на заході країни, найменше – на сході.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Зокрема, 60,3% опитаних сказали, що війну на Донбасі почала Росія (у лютому 2019 таких було 48,5%). 21,3% респондентів вважають, що «війну почав український уряд і олігархи», а 18,4% опитаних не змогли відповісти.

За регіональним розподілом, в західному макрорегіоні 92% опитаних покладають відповідальність за початок війни на Росію, в центральному – 70%, в південному – 36%, в східному – 29%.

Частка тих, хто вважає відповідальним український уряд і олігархів, на сході найвища – 44%, на півдні – 25%, в центрі – 16%, на заході – 2%.

Найбільша кількість тих, хто не визначився з відповіддю – на півдні (39%).

Дослідження проведено на замовлення ГО «Детектор медіа» з 14 до 19 вересня. Опитано 2022 респондентів у віці від 18 років методом інтерв’ю «обличчям до обличчя». Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Нагадаємо, згідно опитування 59% українців планують брати участь у місцевих виборах, при цьому 56% опитаних вважають, що після виборів ситуація у їхньому місті не зміниться. 

Раніше повідомлялось, за результатами опитування 49% українців заявили, що не довіряють Президенту України Володимиру Зеленському. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram