Фото - Рубрика

В Україні запустили першу СЕС для освітлення дороги

На 405-ому кілометрі автотраси Одеса-Київ встановили першу в Україні сонячну електростанцію, яка забезпечує живлення зовнішнього освітлення на ділянці дороги поряд із селом Знам’янка Одеської області.

Про це повідомляє Служба автомобільних доріг в Одеській області, пише Рубрика. Наступним етапом робіт буде монтаж ще одного комплексу автономного освітлення на 406 кілометрі траси.

“На автомобільній дорозі М-05 Київ-Одеса, км 405 встановили першу сонячну електростанцію для живлення зовнішнього освітлення. Станція забезпечує освітлення ділянки дороги біля с. Знам’янка, на якій знаходиться розворот та початок крутого підйому. Нові ліхтарі живляться від сонячної енергії, що відповідає сучасним вимогам екології та економії ресурсів”, – йдеться у повідомленні.

Сонячна електростанція складається з трьох трекерів із фотоелектричними модулями, встановлена потужність яких – 36 кВт. Трекери змінюють своє положення залежно від того, в якій точці небосхилу перебуває сонце. Панелі збирають сонячну енергію, а батареї її накопичують. Все працює в автономному режимі. Із заходом сонця автоматично запалюються ліхтарі.

Читайте також: В Україні створять Книгу пам’яті добровольців, які загинули на Донбасі

Всього було встановлено 48 батарей, 120 сонячних панелей, 3 трекера-конструкції для панелей і 30 ліхтарів. Також було встановлено генератор, який включається, якщо протягом 3-4 днів тримається похмура погода.

Зазначається, що освітлення на сонячних батареях може успішно пропрацювати до 100 000 годин. Сучасні моделі такого обладнання мають захист від корозії, пилоутворення, а також атмосферних опадів і температурних перепадів.

Раніше повідомлялось про те, що у Коломиї планують збудувати сміттєпереробний комплекс. За проєктом, завод повинен переробляти близько 130 тисяч тонн сміття в рік. Комплекс функціонуватиме на території міського сміттєзвалища.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram