Операція з пересадження органів у Клінічній лікарні швидкої медичної допомоги Фейсбук Ірини Заславець

В Україні взялися за розвиток трансплантології: пересадити органи зможе кожен, хто потребує

В Україні взялися за розвиток трансплантології – пересадження органів від донора до реципієнта. Такі операції в нас коштуватимуть у 5-6 разів дешевше, ніж за кордоном, а відтак стануть доступнішими для всіх, кому вони потрібні.

Якісне надання послуги за нижчою ціною може залучити іноземців до України. Щорічно 5 тис. українців потребують пересадження органів, із них щодня помирають дев’ять, так і не дочекавшись операції, пише OBOZREVATEL.

За словами медиків, донедавна ситуація із операціями з пересадження органів в Україні була плачевною. Наприклад, за час незалежності пересадили лише 8 сердець, тоді як у сусідній Білорусі таких операцій роблять приблизно сотню щороку.

Довгий час в Україні існувала лише родинна трансплантологія, це коли родичі давали свої органи для пересадження. Торік у грудні запрацював пілотний проєкт Міністерства охорони здоров’я України з трансплантації, яким держава повністю покриває всі витрати за її проведення. МОЗ затвердило тарифи, а “пілотний проєкт” розширили до 24 медустанов. Цього року в різних лікарнях українські медики провели 69 органних трансплантацій і 110 пересаджень кісткового мозку. Усі кошти для цього медзаклади отримали авансом від держави. Грошей має вистачити більш ніж на 100 операцій загалом до кінця року. У МОЗ налаштовані, щоб через три роки всі українці, які потребують трансплантації, могли зробити її за місцем проживання.

В Україні фактично не проводилися трансплантації, це були поодинокі родинні пересадження нирок і ще менше – печінки. Посмертних трансплантацій майже не було. А минулого тижня в Україні провели першу неродинну трансплантацію підшлункової залози! Першу! Цьому ж пацієнту трансплантовано й нирку”, – розповіла OBOZREVATEL депутатка від “Слуги народу” Оксана Дмитрієва із комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

За її словами, за потреби в майже 5 тис трансплантацій на рік за всі роки незалежності було проведено трохи більш ніж 2 тис. Тому “люди стояли в безкінечних чергах на лікування за кордоном або ж збирали гроші по всьому світу”.

Ще одна проблема, яка заважає активному процесу трансплантації, полягає в тому, що кожен орган може зберігатися різний час. Наприклад, нирка поза людським організмом “живе” до двох діб, легені – 6-8 годин, печінка – 4, а серце лише 3,5 години.

Найтяжчий процес підбору пацієнтів і ведення після операції. Це займає, напевно, понад 50% успіху операції. Правильний підбір за імунологічною сумісністю, а потім правильне ведення пацієнта після операції. Тяжче виходити пацієнта, ніж технічно зробити саму операцію. Технічно це роблять хірурги щодня, – пояснив лікар-трансплантолог Максим Овечко.

Нагадаємо, в Україні вперше провели трансплантацію підшлункової залози. Наразі вітчизняні лікарі вже мають досвід проведення трьох операцій з трансплантації – серця, нирок та підшлункової залози.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram