Операційна. Фото: Pixabay

В Україні вперше провели трасплантацію підшлункової залози

В Україні вперше провели трансплантацію підшлункової залози. Наразі вітчизняні лікарі вже мають досвід проведення трьох операцій з трансплантації – серця, нирок та підшлункової залози.

Протягом 2,5-3 років Міністерство охорони здоров’я планує перейти на трансплантаційну незалежність і не відправляти українців на лікування за кордон, заявив міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

https://www.facebook.com/moz.ukr/videos/315572439796219/
Читайте також: Львівські лікарі вилікували дівчинку від рідкісного захворювання, викликаного коронавірусом

За словами міністра, у цьому році в держбюджеті закладено мільярд гривень на лікування людей за кордоном. У разі проведення операцій в Україні вдасться врятувати більшу кількість людей.

Якщо ми будемо говорити про суму коштів, які ми витрачаємо на лікування за кордоном, і розвинемо трансплантації в нашій країні, то кількість людей, яким ми врятуємо життя, збільшиться в рази. Тому що у нас трансплантації коштують дешевше – іноді в 4-5 разів, – зазначив Максим Степанов.

Щорічно трансплантації потребують близько 5 тисяч українців.

Нагадаємо, 7 серпня в Україні зафіксовано 1 453 нові випадки коронавірусної хвороби COVID-19. Це черговий антирекорд за кількостю нових хворих за добу. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram