ФОТО: Освітарня

В Україні визначили найкращого вчителя року за версією Global Teacher Prize

Учителем року, за версією Global Teacher Prize, став викладач історії із гімназії на Тернопільщині Василь Дяків.

Переможець отримує 250 тисяч гривень та поїздку до Великої Британії для участі в освітньому форумі Global Education and Skills Forum 2021, повідомляється на сторінці премії у Facebook.

Урочиста церемонія нагородження пройшла у Києві 3 жовтня. Після перемоги Василь Дяків розповів, що найбільше його надихають успіхи учнів. А також поділився, які зміни, на його думку, необхідні українській освіті. 

Найперше, треба підіймати імідж вчителя через вищу освіту — студенти педагогічних вузів повинні бути агентами змін. По-друге, вважаю, що 20 предметів у старшій школі — це забагато. Оптимальна кількість 6–8 обов’язкових дисциплін. Це складний вибір, адже батьки зазвичай перестраховуються і хочуть, щоб діти вчили геть усе, а ті часто не знають, ким взагалі хочуть бути. Наша система освіти потребує виходу із зони комфорту: профільну школу планують реформувати аж через 7 років — це занадто пізно.Треба вже запускати цей процес і схиляти суспільство до думки про європейський формат освіти, де є конкуренція і боротьба за учня і студента, – розповів Василь Дяків у коментарі “Освіторії”.

Сам Василь працює учителем історії України, всесвітньої історії та громадянської освіти у гімназії міста Заліщики в Тернопільській області.

https://www.facebook.com/GlobalTeacherPrizeUkraine/photos/a.465740600461159/1206430359725509/?type=3&theater

Нагадаємо, Президент доручив уряду захистити вчителів і поліпшити умови для їх роботи. За його словами, мова йде не тільки про фінансове забезпечення, а й про повагу, умовах роботи.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram