Фото: vsenedlyadomu.com.ua

В Україні створили перший онлайн-магазин проти домашнього насильства

В Україні створили перший онлайн-магазин “Все не для дому” против домашнього насильства.

Як пише Рубрика, тут представлені товари, що символізують стереотипні сценарії домашнього насильства.

Магазин запустили Amnesty International разом з бюро соціальних комунікацій “До речі”. Проєкт направлений на популяризацію теми проблем домашнього насильства.

Читайте також: У Миколаєві засудили військовослужбовця за розбійні напади на жінок

Через асоціативне сприйняття звичайних товарів для дому автори намагаються показати, з яких дрібниць може починатися проблема.

Експертка бюро соціальних комунікацій “До речі” та співавторка проєкту Яна Дзюбенко пояснює: дослідження свідчать, що багато людей в Україні й досі вважають, що чоловік має право вдарити дружину за зраду або що згода в шлюбі на секс не обов’язкова.

Читайте також: У Дніпрі діти палицями забили до смерті цуценя

У магазині, зокрема, представлені постільна білизна, на якій не можна відмовляти чоловікові; халат, що змушує цілодобово сидіти вдома; або ж дзеркало “Кому ти ще така потрібна”.

“Ці такі звичні нам речі побуту в багатьох сім’ях є символами фізичного, економічного, сексуального та психологічного насильства, яке, утім, досі замовчується та сприймається як норма чи “приватна справа”. Але насильство – це завжди злочин, який не можна ігнорувати”, – зазначає директорка Amnesty International Оксана Покальчук.

Раніше повідомлялось про те, що парламент підтримав законопроєкт, згідно якого за вчинення кримінальних правопорушень проти журналістів передбачається відповідальність у вигляді позбавлення волі до 14 років.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram