ФОТО: УНІАН

В Україні сьогодні вшановують ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

Сьогодні, 14 грудня, в Україні відзначають День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Саме в цей день було завершено будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС.

День ліквідатора нерозривно пов’язаний з техногенною катастрофою 1986 року, подібної до якої за масштабами і наслідками ще не бачив світ, пише УНІАН.

Трагедія на ЧАЕС сталася вночі 26 квітня 1986 року і її вважають найбільшою техногенною катастрофою в історії людства. Саркофаг над зруйнованим енергоблоком закінчили зводити 30 листопада, а 14 грудня 1986 року було офіційно повідомлено про завершення будівництва саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком ЧАЕС. Цю дату і взяли за основу Дня вшанування учасників ліквідації аварії на ЧАЕС. Вона була затверджена указом президента України від 10 листопада 2006 року.

За неповними даними, через чорнобильський майданчик пройшли понад 600 тисяч осіб. Працювали вахтовим методом – приїздили одні, отримували максимально допустиму дозу радіації та їхали назад. На зміну їм прибували інші.

За різними даними, лише за один місяць після Чорнобильської катастрофи від отриманого опромінення загинуло від 30 до 200 пожежників і працівників АЕС.

Нагадаємо, режисер та дизайнер Андрій Приймаченко запустив спецпроєкт Chornobyl Files. Він  працює з архівними документами про аварію на Чорнобильській атомній станції, потім візуалізує їх, а за потреби – озвучує.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram