Український режисер створив серію відео про аварію на ЧАЕС за архівними даними

Режисер та дизайнер Андрій Приймаченко запустив спецпроєкт Chornobyl Files. Він  працює з архівними документами про аварію на Чорнобильській атомній станції, потім візуалізує їх, а за потреби – озвучує.

Його ролики вже зібрали майже три мільйонів переглядів, пише MediaSapiens.

На сьогодні, Андрій Приймаченко змонтував уже шість відео. Найбільше переглядів має відео, де чутно переговори диспетчерів, які викликають пожежних, телефонують начальнику зміни, передають перші повідомлення про пожежу на станції. Його подивилися 2,1 мільйони разів. Це відео було створено 7 років тому, у 2013 році – і Приймаченко наполягав, що саме його, навіть із тою самою помилкою розшифровки, використали у серіалі «Чорнобиль».

Інші відео створені зараз, коли Приймаченко перебував на карантині. 

Андрій Приймаченко вважає, що така робота може привернути увагу людей і до самої зони відчуження, яка колись була чиїмось домом, і до глобальних екологічних проблем планети.

Нагадаємо, Служба безпеки України розсекретила деталі будівництва і аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Відповідно до архівних даних, аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року.

Раніше повідомлялось, Зеленський та Шмигаль вшанували пам’ять ліквідаторів катастрофи на ЧАЕС.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram