Аварія на ЧАЕС 1986 року не була єдиною, – СБУ

Служба безпеки України розсекретила деталі будівництва і аварії на Чорнобильській атомній електростанції. Відповідно до архівних даних, аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року.

Усі попередні аварії були приховані, повідомляє пресслужба СБУ.

Галузевий державний архів СБУ та Український інститут національної пам’яті презентували другу книгу збірника “Чорнобильське досьє КҐБ. Від будівництва до аварії”. У ній опубліковані документи, які охоплюють період від початку 1970-х і до листопада 1986 року, тобто до введення в експлуатацію об’єкта “Укриття” (“Саркофаг”) після катастрофи.

Це видання містить 229 документів, більшість з яких опубліковано вперше. Як свідчать архівні справи, аварії на ЧАЕС траплялися і до квітня 1986 року, однак вони були приховані, – йдеться у повідомленні.

Дане видання є продовженням серії документальних книг. Перша книга містить 210 документів, її опублікували навесні 2019 року.

Нагадаємо, внаслідок вибуху газу у київській багатоповерхівці на проспекті Григоренка у Києві загинуло три людини, ще п’ять отримали травми різного ступеня важкості. 

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram