Фото: market.korupciya.com

В Україні прогнозують зростання цін на хліб

Зростання вартості пшениці, підвищення цін на цукор, соняшникову олію та інші інгредієнти для виробництва хліба, а також девальвація гривні (на 20%) можуть привести до подорожчання хліба.

Таку думку висловив віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів Юрій Дученко, повідомляє Діло з посиланням на agroportal.ua.

За його словами, з початку року вартість пшениці зросла на 40%, з них тільки за вересень – на 25%, що неминуче призводить до зростання цін на борошно, яка становить до 50% від собівартості хліба.

Крім того, тільки за останній тиждень на 30% зросли ціни на цукор, з початку року на 50% подорожчала соняшникова олія.

Експорт зерна збільшується, швидше за все, ми змушені будемо констатувати дефіцит борошна в країні і закуповувати її за кордоном – вироблену з української пшениці, але при цьому втридорога, – зазначив Дученко.

Віце-президент ВАП також додав, що не менш, ніж на 20% подорожчали упаковка, енергоносії, логістичні послуги. Через девальвацію гривні виросла вартість імпортних комплектуючих для хлібопекарського обладнання.

Читайте також: Безпечний для здоров’я хліб: миколаївський хлібзавод перейшов на посилений карантинний режим роботи

Щоб мати можливість виконувати зобов’язання перед постачальниками, клієнтами, своїми співробітниками необхідно шукати нові резерви, але вони теж не нескінченні. Тому потрібно вже найближчим часом готуватися до вкрай непопулярного заходу – підвищення цін на хліб. На жаль, стримувати її більш не є можливою. Пекарський бізнес не здатний вплинути на формування цін на пшеницю, логістику, енергоносії, які безпосередньо впливають на собівартість хліба, – підкреслив Дученко.

Він також додав, що подорожчання, ймовірно, чекає і хлібобулочні вироби, а також кондитерську групу.

Ми бачимо безпрецедентне підвищення цін на цукор, яке не має жодного економічного обґрунтування. Ми вже звернулися в Антимонопольний комітет з вимогою розслідувати можливий монопольна змова на цьому ринку. Адже через необґрунтовано високих цін, а також з-за загороджувальні мита на імпорт окремих видів цукру з-за кордону, компанії галузі втрачають закордонні контракти і не можуть виступати джерелом припливу валютних коштів у країну, – сказав віце-президент Всеукраїнської асоціації пекарів.

Нагадаємо, що керівництво хлібокомбінату в Миколаївській області підозрюють у крадіжці понад 150 тон зерна.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram