Український Оскарівський комітет назвав учасників національного відбору на премію “Оскар 2021” у категорії “Міжнародний повнометражний фільм”.
За участь у номінації “Міжнародний повнометражний фільм” змагаються “Атлантида”, “Мої думки тихі” та “Земля блакитна, ніби апельсин”, повідомляє пресслужба Держкіно.
Український Оскарівський комітет завершив приймання заявок для участі національних фільмів у відборі на висування фільму на премію “Оскар” Американської академії кінематографічних мистецтв і наук у категорії “Міжнародний повнометражний фільм” від України. Цього року в національному відборі беруть участь три фільми, й усі вони створені за підтримки Державного агентства України з питань кіно, – йдеться у повідомленні.
Читайте також: “95 квартал” знімає нову ліричну комедію “100 тисяч хвилин разом”
У відборі беруть участь:
Драма “Атлантида” – режисера Валентина Васяновича. Стрічка розповідає про майбутню перемогу України над Росією. Події фільму відбуваються у 2025 році. З моменту закінчення війни пройшов рік, територія Донбасу визнана непридатною для проживання, а навколишнє середовище настільки спустошене, що зміни здаються неможливими. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
Лірична комедія “Мої думки тихі” – режисера Антоніо Лукіча. Зазнавши безліч невдач в роботі та особистому житті, молодий звукорежисер-фрілансер Вадим отримує шанс розпочати все спочатку. Просте завдання – записати голоси закарпатських тварин – може стати його шансом назавжди залишити “незручну Україну” та вирушити в “привабливу Канаду”, подалі від проблем. Однак все виявляється набагато складніше, коли головним супутником у новій роботі виявляється найменш підхожа для цього людина – мама Вадима.
Документальна стрічка “Земля блакитна, ніби апельсин” – режисера Ірини Цілик. Воєнні дії на сході України тривають шостий рік. Обстріли у Красногорівці, де живуть мати-одиначка Ганна та її четверо дітей, не припиняються. Але поки зовнішній світ складається з вибухів та хаосу, дім героїв повен життя і світла. Мама й діти мають різні захоплення, грають на музичних інструментах і, що найцікавіше, знімають самотужки фільми про своє життя під час війни.