ФОТО: Еліна Антонюк

В Україні нашестя отруйних змій: постраждали вже чотири людини

Змії в Україні, в тому числі й отруйні – стандартне явище, особливо навесні та наприкінці літа. У західних областях від укусів гадюк з початку серпня постраждали чотири людини.

через погодні умови у 2020 році, фахівці фіксують рекордне нашестя отруйних змій в західних областях країни. З початку серпня жертвами гадюк стали вже чотири людини, пише Главком.

Змії починають активізуватися в першу чергу через спекотну погоду і, як відзначають фахівці, є тенденція до зростання випадків укусів змій.

Минулого року у нас було 32 звернення з приводу укусів гадюк, в цьому році у нас вже 16. Якщо в липні було 8, то за 10 днів серпня ми маємо вже 4 випадки. Є тенденція до зростання. Враховуючи, що 11-13 серпня у нас оголосили найвищий рівень пожежної небезпеки, то спека, знову ж таки, – умови для збільшення кількості укусів, – розповіла голова відділу медицини катастроф департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Лідія Синюта у коментарі для «Громадського Карпати»

Фахівці відзначають, що змії самі по собі не небезпечні та вони ніколи не нападають першими. Основна причина нападу змій – це страх або у відповідь на агресію. Для тих, хто збирається в гори чи ліс, експерти дали пораду: надягати одяг і взуття, які щільно закриває шкіру.

Якщо змія все ж таки вкусила, то потрібно негайно звернутися до лікаря й отримати протиотруту. Займатися самолікуванням небезпечно. Тільки спеціальний препарат може полегшити симптоми та допомогти одужати, а також позбавить від серйозних наслідків.

Нагадаємо, фермерське господарство “Західний равлик” у Львівській області першим в Україні почало розводити змій. Близько 70 змій тримають на м’ясо, адже воно зміцнює імунітет та допомагає людям, хворим на туберкульоз.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram