В Україні хочуть запустити електронну гривню

У Верховній Раді підписали законопроєкт “Про віртуальні активи”, наслідком цього стала заява Національного банку України про запуск електронної гривні.

Про це пише Діло, посилаючись на Перший діловий. Відомо, що криптовалюта в нашій країні не легалізована, однак періодично зустрічаються повідомлення про її Майнінг в Україні.

Слід зазначити, що електронна гривня вже є, і в 2018 році вона пройшла випробування. В обіг випустили 5443 грн в електронному вигляді. Однак, на тестуванні все і закінчилося.

Читайте також: У США українець вкрав у Microsoft $10 мільйонів

Електронні гроші принципово відрізняються від традиційних. Ці валюти бувають двох видів: підкріплені реальними грошима (стейблкоіни) і без такого підкріплення (криптовалюта). Найвідоміша криптовалюта – біткоіни. Її ціна формується виходячи з вартості ресурсу, витраченого на те, щоб добути (намайнити) таку валюту.

Фахівці НБУ кажуть, що введення нової грошової одиниці – справа кількох років, але в найближчі 4-5 років її не введуть. На думку аналітиків, це серйозний прорахунок – ще пару років тому українська криптовалюта могла конкурувати з багатьма світовими криптовалютами. Зараз цей ринок зайнятий.

Раніше повідомлялось, що у Кабміні дозволили витрачати гроші з коронавірусного фонду на серіали. Всього на створення українського кінематографу планували витратити до кінця року 100 мільйонів гривень.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram