В Україні зафіксували рекордну кількість звернень на номер швидкої допомоги

В Україні зафіксували рекордну кількість звернень на номер швидкої допомоги 103. За добу на лінію зробили понад 44 тисячі дзвінків.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоров’я.

Також на неділю, 10 жовтня, прийшлася найбільша за весь період пандемії кількість виїздів бригад екстреної медичної допомоги та госпіталізації пацієнтів.

У відомстві зазначають, першочергово це пов’язано з новою хвилею коронавірусної хвороби. Там нагадали, що звертатися за екстреною медичною допомогою потрібно за наявності конкретних станів і симптомів.

Якщо ви відчуваєте біль в грудній клітці, задишку в спокої або будь-які ознаки дихальної недостатності, варто одразу телефонувати на 103. Зокрема, підставами для виклику швидкої є сатурація менш ніж 92%, яку можна виміряти в домашніх умовах за допомогою пульсоксиметра, порушення свідомості та інші ознаки, які загрожують життю і свідчать про критичний стан, – пояснив голова МОЗ Віктор Ляшко.

Він додав, що у разі появи симптомів COVID-19 необхідно одразу повідомити свого сімейного лікаря. Саме він повинен надати рекомендації і визначити, чи достатньо пацієнту амбулаторного лікування.

Як відомо, за останній місяць в Україні погіршується ситуація з коронавірусом. Минулого тижня кількість інфікованих за добу вперше з середини квітня перевищила 16 тисяч.

Нагадаємо, за словами начальниці управління охорони здоров’я Миколаївської міської ради Ірини Шамрай, за рік кількість дітей, які хворіють на COVID-19, у Миколаєві збільшилася у понад три рази.

Раніше повідомлялося, у Миколаївській області найвищий рівень вакцинації освітян.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram