В Україні перед початком навчального року повністю вакцинувалися проти COVID-19 лише 29% вчителів

Перед початком нового навчального року в Україні повністю вакцинувалися проти коронавірусу лише 29% співробітників колективів шкіл. У разі локдауну працювати офлайн зможуть лише ті навчальні заклади, де вакциновано 80% працівників.

Про це «Громадському радіо» розповів начальник головного управління загальної середньої та дошкільної освіти МОН Юрій Кононенко.

За його словами, станом на 27 серпня повністю вакцинувалися 185 тисяч працівників (29%). Ще 145,5 тисяч людей отримали лише першу дозу. У Міносвіти такі показники вважають успішними.

Кононенко каже, що вакцинація освітян не є примусовою, однак відомство працює над тим, щоб заохочувати робити щеплення. Наприклад, в Івано-Франківську вчителям, які вакцинуються до 1 вересня, обіцяють премії.

Працюємо над пропагуванням, над тим, щоб усі працівники та працівниці мали доступ до вакцини. Обов’язкової умови бути вакцинованими для початку роботу немає, – сказав чиновник.

Наразі відомо, що новий навчальний рік розпочнеться 1 вересня у звичному форматі. Це дозволяє епідситуація з COVID-19, казав прем’єр-міністр Денис Шмигаль. МОЗ надало рекомендації, як безпечно провести перший дзвоник.

Окрім цього, на Facebook-сторінці Міністерства охорони здоров’я запустили конкурс «Вакциновані й відкриті». У ньому можуть взяти участь школи, в яких щеплено 80% персоналу. Відомство зазначає, вже зареєструвалося 1097 українських шкіл. Переможці отримають комп’ютери, роутери та гарнітуру.

Під час «жовтого», «помаранчевого» та «червоного» рівнів епідемічної небезпеки школи зможуть працювати офлайн, лише якщо 80% освітян будуть вакциновані. В іншому разі навчання відбуватиметься дистанційно.

Нагадаємо, дві миколаївські гімназії потрапили в топ-200 шкіл України за результатами ЗНО.

Раніше повідомлялося, учитель з Миколаєва потрапив у ТОП-50 найкращих вчителів за версією Global Teacher Prize Ukraine 2021.