В Україні більше не будуть робити щеплення публічним особам, – МОЗ видалило усі дані

Персональні дані публічних осіб, надані для вакцинації проти COVID-19 залишковими дозами, знищено, тож тепер такий метод отримати щеплення стане недоступним для українців.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

Згідно з наказом МОЗ України № 745 від 16.04.2021 про внесення змін до Дорожньої карти з вакцинації проти COVID-19, залишкові дози вакцин більше не можуть використовуватися для щеплення публічних осіб. Тому, керуючись законом України № 2297-VI «Про захист персональних даних» від 01.06.2010, департаменти охорони здоров’я областей та м. Києва знищили персональні дані публічних діячів, які ті надавали під час заповнення форми для запису на щеплення проти COVID-19 залишковими дозами, – йдеться в повідомленні.

Як відомо, з березня МОЗ дозволило щепити залишковими дозами вакцини проти коронавірусної інфекції пріоритетні групи ризику з наступного етапу вакцинації. Якщо ж вакцинувати представників визначених груп було неможливо, «для популяризації вакцинації рекомендувалося залучати до щеплення публічних та громадських діячів».

Нові зміни до Дорожньої карти більше не передбачають такої можливості. Тепер для уникнення утилізації залишку вакцини від коронавірусної хвороби до щеплень залишковими дозами можна долучати лише осіб, визначених у першому та другому етапах вакцинації, – зазначили в МОЗ.

Нагадаємо, нині в Україні вакцинують пріоритетні групи з першого, другого і частково третього етапів, а саме медиків і працівників закладів охорони здоров’я, мешканців та персонал будинків для літніх людей та спеціалізованих інтернатів, учасників ООС, соціальних працівників, священнослужителів, олімпійців і паралімпійців, які представлятимуть Україну на змаганнях в Токіо у 2021 році, освітян, які залучені до проведення ЗНО, співробітників патрульної поліції, ДСНС та прикордонників, а також людей віком від 65 років.

За даними МОЗ, станом на 5 травня в Україні вакцинували понад 759 тисяч людей.

Раніше повідомлялося, що вакцини Pfizer та AstraZeneca проти COVID-19 вже після першого щеплення ефективні на 87%.

Як відомо, Всесвітня організація охорони здоров’я вважає, що для завершення кампанії із вакцинування всього дорослого населення світу необхідно близько $65 млрд доларів.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram