П’ять держав повідомили ООН про початок суду по справі МН-17

Україна, Нідерланди, Бельгія, Малайзія і Австралія, котрі є членами Спільної слідчої групи у справі збитого літака MH-17, офіційно повідомили генсека ООН і президента Радбезу ООН про початок 9 березня судового процесу в Нідерландах у цій справі.

Про це розповів представник Постійного представництва України при ООН Олег Ніколенко, пише Укрінформ.

– П’ять держав, в тому числі, Україна, Нідерланди, Бельгія, Малайзія і Австралія, повідомили голові Ради Безпеки ООН і генеральному секретарю ООН в спільному листі про початок судового засідання в Нідерландах у справі про збитий літак рейсу МН17, – зауважив український дипломат.

Він також надав копію документа, відправленого генеральному секретарю ООН і президенту Ради Безпеки Організації.

– Початок кримінального судового розгляду 9 березня 2020 року є важливою віхою для встановлення істини і досягнення справедливості для жертв рейсу MH17 і їх близьких, а також притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за збитий літак MH17, – йдеться в офіційному листі.

Олег Ніколенко – представник Постійного представництва України при ООН / Фото Укрінформ

Як наголошується в документі, Австралія, Бельгія, Малайзія, Нідерланди і Україна мають повну впевненість, що судовий процес «сприятиме досягненню справедливості в відповідності з найвищими міжнародними правовими стандартами професіоналізму та незалежності». При цьому нагадується, що резолюція Ради Безпеки 2166 вимагає, щоб всі причетні до знищення цивільного літака понесли відповідальність.

Судове засідання у Нідерландах відбудеться на підставі доказів, зібраних Спільної слідчою групою за участю правоохоронних органів Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів і України. JIT з 2014 року проводить незалежне міжнародне кримінальне розслідування за фактом збитого російськими силами над Україною літака Малазійських міжнародних авіаліній.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram