Фото: «Вокруг света. Украина»

В Оксфорді розкопали загублений коледж XV ст

Команда археологів натрапила на руїни коледжу Святої Марії, що згадується у середньовічних літописах.

Вона проводила розкопки, що передували будівництву нового університетського кампусу, пише журнал «Вокруг света. Украина».

На місці середньовічного коледжу команда з проекту Oxford Archaeology виявила масивний вапняковий фундамент стіни навчального корпусу та плитку для підлоги. Розрубані кістки тварин і деревне вугілля, що знаходилися поруч, свідчили про те, що поблизу розташовувалася кухня.

Крім того, на території старовинного навчального закладу дослідники виявили глечик XVII століття, кістяний гребінь та срібний пенні з хрестом. Під руїнами коледжу археологи знайшли рештки багатого норманського будинку XI ст.

Фото: «Вокруг света. Украина»

Коледж Святої Марії був заснований в 1435 році, але через всього 100 років занепав. Спочатку він був задуманий як навчальна база для ченців-августинців. Літописи свідчать, що її пріоритетними об’єктами стали двоповерхова каплиця та бібліотека.

Проте будівництво просувалося дуже повільно. Прискорити процес намагався кардинал Томас Волсі. Але довести справу до кінця він не зміг, тому що був звинувачений королем Генріхом VIII у державній зраді та невдовзі помер. Коледж ще більше пішов у безвісність після розпуску королем монастирів наприкінці 1530-х років.

Археологи розповіли, що до того як на початку XI століття в Оксфорді з’явилися перші навчальні корпуси, тут розташовувався статусний норманський будинок.

Фото: «Вокруг света. Украина»

Бен Форд, старший менеджер проекту Oxford Archaeology, зазначив, що команді не лише важливо розкопати загублений коледж Святої Марії. Цікаво також знайти свідчення життя одних із наймогутніших норманських сімей.

Нагадаємо, у Китаї в провінції Хенань археологи розкопали цвинтар із гробницями багатого клану, якому близько 3-х тисяч років.

Як відомо, у 2021 році група археологів із національного університету Сан-Маркос у Перу виявила у містечку Кахамаркілья у долині річки Римак 800-річну мумію у відмінному стані. Тіло муміфікованого чоловіка було пов’язане мотузками, а обличчя закрите руками.

Також повідомлялося, торік у півтора кілометрах від турецького міста Демре, розташованого в провінції Анталія, виявили руїни стародавнього лікійського міста Міра, велика частина якого опинилася забудованою в більш пізній час.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram