Фото: UC.od.ua

В Одесі позеленіло Чорне море

В Одесі традиційно в останні роки в прибережній смузі «зацвіло» Чорне море, яке через це забарвилося в зелений колір.

Відеосюжет, знятий з висоти пташиного польоту, показав місцевий ресурс Одеський кур’єр.

В основному «цвіте» вода в напівзакритих акваторіях пляжів, які відділені від відкритого моря хвилерізами, але часом смуги оливково-зеленої води видно і при видаленні від суші.

За даними гідробіологів, в 2021 році явище викликало масове поширення ціанобактерії Aphanizomenon flos-aquae, яка зазвичай формує поверхневі агрегати в прісних / солонуватих водоймах при наявності великої концентрації органіки в воді, але може викликати «цвітіння» і в морських прибережних зонах. Цей вид мікроорганізмів в останній раз був причиною «цвітіння» в Одесі в 2015 році.

Як зазначає гідробіолог Галина Теренько, сильні дощі в останні дні змили в море різне сміття, відходи і просто бруд з міста, що поповнило «кормову базу» ціанобактерій.

Хоча існують нетоксичні форми Aphanizomenon flos-aquae, більшість є все ж токсичними, містять гепато- і нейроендотоксіни, які можуть бути особливо небезпечні при купанні для невеликих тварин на зразок собак, а також дітей.

Фото: UC.od.ua

Держспоживслужба не рекомендувала купатися на міських пляжах Одеси, однак Одеський обласний лабораторний центр, заміряли показники води 11-18 червня і вважає воду на міських пляжах «чистою і цілком придатною для купання». Проби «відповідали гігієнічним вимогам».

Нагадаємо, у ніч на 17 січня температура повітря в Одесі різко опустилася нижче -15. Різниця температур змусила морську гладь в одеській затоці димітись.

Як відомо, нещодавно найбільша за історію спостережень зграя рожевих фламінго пролетіла над територією Одеської області і зупинилася в румунській частині дельти Дунаю.

Поширити:

Листопад 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930