Фото: Mircea Bezergheanu

Над Одещиною пролетіла найбільша за історію спостережень зграя рожевих фламінго

Найбільша за історію спостережень зграя рожевих фламінго пролетіла над територією Одеської області і зупинилася в румунській частині дельти Дунаю.

Про це повідомив науковий співробітник Дунайського біосферного заповідника, орнітолог Максим Яковлєв, пише місцеве видання «Думская».

За його словами, 21 травня 60 особин помітили в районі Старостамбульського гирла.

Птахи дружно полетіли в сторону острова Єрмаков та зникли за горизонтом в променях призахідного сонця, – зазначив фахівець. – На жаль, зафіксувати на фото несподіваних гостей не вдалося. Через пару днів надійшла інформація від румунських колег, які відзначили відразу дві зграї фламінго на своїй території. Одна з них, чисельністю 61 особина, зупинилася на озері Тузла, яке фактично є заплавою озера Нунтасе, біля села Траян. Ще 53 особи зупинилися на невеличкому озерці Саратурії біля населеного пункту Мурігол. Саме на озері Саратурії помітили, що окремі пари почали будувати з мулу гнізда. Але фахівці вважають, що швидше за все, гніздування буде неуспішним, оскільки мілководна ділянка доступна для хижаків, – сказав він.

Фото: Mircea Bezergheanu
Фото: Mircea Bezergheanu

31 травня чисельність птахів у зграї на озері Тузла зросла до 113 особин – ймовірно, дві зграї об’єдналися.

В останні роки, розповідає він, фламінго все частіше з’являються в межах України. Зазвичай їх чисельність становила від однієї до 25 особин. Найчастіше їх виявляли у Криму. У минулому році п’ять фламінго тривалий час трималися на Тилігульському лимані, а окремих особин кілька разів відзначали навіть в зимовий період – в тому числі на території національного природного парку «Тузловські лимани», що на півдні Одеської області. У 2017 році на гіперсолених частинах озера Сиваш було виявлено перше в Україні гніздування цих птахів. Орнітологи тоді знайшли 13 гнізд і трьох пташенят.

Фото: Mircea Bezergheanu
Фото: Mircea Bezergheanu

Зараз чисельність фламінго в світі, завдяки природоохоронним заходам, зростає. Недолік територій для гніздування і конкуренція змушує птахів знаходити нові місця для гніздування і харчування. Цьому процесу сприяють і кліматичні зміни.

Фламінго населяють великі озера з солоною водою, морські лагуни і лимани. Харчується на мілководді з мулистим дном, проціджуючи воду дзьобом. У раціон птиці входять дрібні ракоподібні, молюски, личинки мух, а також деякі види одноклітинних водоростей і насіння рослин. Саме харчування ракоподібними і червоними водоростями забезпечує червоне забарвлення фламінго.

Фото: Mircea Bezergheanu

Нагадаємо, на території Тилігульського регіонального ландшафтного парку почалося будівництво трьох великих штучних платформ – острівців для гніздування рідкісних навколоводних птахів.

Як відомо, у березні, у Миколаївському зоопарку показали новонароджених левенят.

Також «МАРТ» повідомляв, 6 травня у Миколаївському зоопарку народилося дитинча зебри.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram