В Очакові відбувся форум з питань запровадження земельної реформи

В Очакові відбувся Регіональний форум з питань запровадження земельної реформи. Захід відбувся за ініціативи Миколаївської обласної ради. Основна мета зібрання – пояснити нові законодавчі ініціативи, що стосуються ринку землі.

Про це повідомляє кореспондент телекомпанії “МАРТ”.

У заході брали участь депутати Верховної та місцевих рад, заступники голови облради, представники Державної екологічної інспекції, податкової, голови ОТГ. Голова Миколаївської обласної ради Ганна Замазєєва каже, головна мета – пояснити громадам всі нюанси земельної реформи.

Якщо вони будуть обізнані, якщо буде проводитись інформаційна політика, якщо вони зрозуміють, що можуть не просто володіти, вони можуть розпоряджатися своєю землею, яка буде їм надана державою. Як вони можуть працювати на аукціонах, як вони можуть продавати землю не за найнижчою ціною, а так, щоб це була ринкова ціна. Це все має створити дуже гарні умови для самих громадян, – розповіла голова обласної ради.

Вперше з 2002-го року громади отримали право розпоряджатись землями за межами населених пунктів, повідоми один з гостей заходу, екс-голова держгеокадастру Олександр Колотілін. І докладніше розповів, які переваги надає реформа власникам землі.

Земельна ділянка – це таке ефемерне поняття, не зовсім зрозуміле, але давайте пам’ятати, що земля це просторовий базис взагалі для розвитку територій, для розвитку інфраструктури і все, що у нас відбувається, відбувається саме на землі. І розпочинаємо ми завжди землею. Ви тепер можете запрошувати інвестора визначати самостійно, де, коли і як розпочинати новий інвестиційний проєкт, оскільки ви, як громада, будете відповідальні за виділення земельної ділянки, якої ділянки, як саме, – розповів Олександр Колотілін.

Екс-голова держгеокадастру докладно розповів учасникам форуму про різницю між землями комунальної, державної та приватної власності. А також нагадав, що новий закон про земельну реформу скасував інший законопроєкт 2004-го року «Про Державну експертизу землевпорядної документації».

Тобто сьогодні ви повинні пам’ятати, що вона (державна експертиза землі – ред.) відсутня, необхідність її проведення відсутня і необхідність отримання висновку землевпорядної експертизи також відсутня. Це стосується прибережних захисних смуг, заповідних територій, рекреація, все те, що потребувало додаткових висновків, погоджень і, на жаль, часто це викликало складнощі в реалізації деяких проєктів, – пояснив Колотілін.

Голова державної екологічної інспекції зупинив увагу власників землі на екологічну складову. Олександр Мальований нагадав, що наша область вирізняється високим ступенем освоєння територій з антропогенним навантаженням. Простіше кажучи, аграрна діяльність значно впливає на природні еко системи.

Інтенсивне сільськогосподарське виробництво вже призвело до низки екологічних проблем. Зокрема, розорювання земель в межах прибережно-захисних смуг, використання агрохімікатів і пестицидів, питання розміщення твердих побутових і інших небезпечних відходів в межах прибережно-захисних смуг. Це забороняє закон, тому що це все наносить значну шкоду і збитки довкіллю, – нагадав Олександр Мальований.

Столичний чиновник нагадав, що отримуючи права на землю, власники несуть повну відповідальність згідно з чинним законодавством за екологічний стан цих земель.

Ганна Замазєєва каже, цей форум – лише початок. В найближчому майбутньому планується низка подібних заходів в усіх ОТГ області. Голова обласної ради каже, на комісіях обговорить с депутатами питання створення кол-центру, щоб напряму мати змогу консультувати представників і голів ОТГ з питань земельної реформи.

Поширити:

Грудень 2021
Пн Вт Ср Чт Пт Сб Нд
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031