В Миколаївському обласному краєзнавчому музеї відкрилась новорічна виставка «Лялькова казка у музеї». В експозиції унікальні, старовинні ляльки 19 ст. з фондів музею, а також новорічні іграшки, прикраси миколаївських майстринь в різних техніках.
Про це йдеться в сюжеті телекомпанії «МАРТ».
Виставка новорічних прикрас, іграшок та листівок традиційна. В Миколаївському обласному краєзнавчому музеї щороку намагаються презентувати своїм відвідувачам нові експонати з фондів. Серед них є дійсно дуже рідкісні та унікальні. Як наприклад фарфорові ляльки кінця 19 ст, новорічні раритетні іграшки 1930-1950 років.

Окремо представлені дві іграшки фарфорові дореволюційні. Робилась головка, ручки та ніжки з порцеляни, а тіло було набивним. Є фотографії та листівки тих часів, – розповідає наукова співробітниця Миколаївського обласного краєзнавчого музею Анастасія Крилова.

Окрім ретро-іграшок, на виставці були представлені сучасні роботи миколаївських майстринь, які виготовляють ляльки та прикраси в різних техніках: Поліни Андрієвської, Стефанії Чаплигіної, Ірини Козар, Світлани Щербакової та Євгенії Жукової. Роботи Поліни Андрієвської – це вироби з вати. Хоча про них так відразу і не скажеш. Майстриня займається своєю улюбленою справою з 2014 року. Але хист художниці в неї був ще з дитинства. Однак, проявила себе лише нещодавно, бо були важкі часи, робота на суднобудівному заводі, навіть на ринку, словом, коли виросли діти, з’явився час для себе.

Вироби з вати справа не така і важка, але довга. В цій техніці є багато переваг, наприклад роботи можна легко виправити, якщо є якісь недоліки. Але найголовніше – вони мають бути виготовлені з любов’ю, – розповідає майстриня.

Стефанія Чаплигіна з дитинства займається малюванням. Найулюбленіша її техніка – петраківський розпис. В експозиції виставки 5 новорічних розписаних власноруч іграшок. Щоправда насправді їх Стефанія зробила близько 40. Більшу частину майстриня подарувала своїм друзям та близьким. Вона працює вчителькою, тому передає всі свої знання та вміння дітям.

Ірина Козар теж майстриня з досвідом. Вона неодноразова учасниця та призерка різноманітних конкурсів образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва. Створює незвичних ляльок.

Виставка в Миколаївському обласному краєзнавчому музеї триватиме і даруватиме святковий настрій відвідувачам всі новорічні свята до кінця січня.
Нагадаємо, що в минулому році музей теж експонував унікальні новорічні іграшки.