В Миколаєві відкрилась ювілейна персональна виставка скульптора, художника та музиканта Віктора Макушина

В Миколаївському обласному художньому музеї ім. В.Верещагіна відкрилась персональна виставка знаного в Миколаєві скульптора, художника та музиканта Віктора Макушина. В експозиції як скульптурні роботи автора, так і живопис.

Про це повідомляє кореспондент ТРК МАРТ.

Виставка Віктора Макушина – представника відомої в Миколаєві родини скульпторів, це своєрідний творчий звіт майстра за весь час його діяльності. В експозиції – 60 робіт. Всі вони розміщені тематично по видам мистецтва: скульптура, живопис, графіка, акварель. Є тут твори раннього періоду, а є і цьогорічні. Серед недавніх: наприклад портрети історика Євгена Горбурова, та голови наглядової національних товариств Михайла Гольденберга.

Директор Миколаївського обласного художнього музею ім. Верещагіна Сергій Росляков, розповідає, що Віктор Макушин, дійсно майстер унікальний.

Є дійсно людиною унікальною. Він опанував всі основні образотворчі види мистецтва: живопис, скульптура, графіка. Він за фахом скульптор – закінчував Санкт-Петербурзьку академію мистецтв. Ту саму, яку завершував Тарас Шевченко, – розповідає Росляков.

Читайте також: «Миколаїв: жіночий портрет»: в муніципальній виставковій залі відкрилась фотовиставка жіночих портретів

У Віктора Макушина є безліч ідей, ескізів, скульптур, які цілком могли би прикрасити вулиці міста. Серед них наприклад бюст легендарного миколаївського адмірала Олексія Грейга. Є навіть ідеї відродити пам’ятник Грейгу в повний зріст, на кшталт того, який стояв колись на головній площі міста.

Великою мірою мої роботи філософські, вони спонукають замислитись. Навіть коли я пейзажі намагаюсь робити, я намагаюсь їх зробити так, щоби ввести людину до певного стану, настрою, щоби він замислився про високі матерії, – розповідає Макушин.

Персональна виставка скульптора, художника та музиканта тримативе до 5-го листопада.

Нагадаємо, у березні в Миколаївському академічному художньому російському драматичному театрі відкрилася виставка художниці Світлани Завтури.

Раніше повідомлялось, під гаслом «Шануймо лікарів!» у краєзнавчому музеї «Старофлотські казарми» вдруге відкрилась фотовиставка присвячена медичним працівникам Миколаївщини. Експозиція містить не лише фото, а й життєві історії лікарів, які мешкають у нашому місті і області.

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram