В Миколаєві відбулась регата на кубок адмірала Макарова: хто подолав опір вітру та хвиль

25 вересня в Миколаєві відбулась традиційна регата на кубок адмірала Макарова. 35 яхт на повних вітрилах змагались за перемогу.

Про це повідомляє кореспондент ТРК МАРТ.

Регата на кубок адмірала Макарова має давні традиції і проводиться вже чимало років. І хоч маршрут гонок не найдовший: від Миколаєва до акваторії поблизу селища Козирка і назад, цьогоріч яхтсменам чинила супротив вітряна і прохолодна погода. Загальна дистанція – 56 км.  До пандемії регата мала статус міжнародної, адже в Миколаїв приїжджали змагатись гості з Румунії, Туреччини, Болгарії та інших країн. Започатковані змагання НУК імені адмірала Макарова.    

Ми – університет імені адмірала Макарова. Це людина, яка пов’язана з нашим містом. Ми завжди усіма засобами стараємось відзначити цю людину, як визначну особистість для всієї нашої країни, не тільки нашого університету. Тому регата носить ім’я цієї людини: флотоводця, вченого, мореплавця, – розповідає ректор НУК ім. адмірала Макарова Євгеній Трушляков.

Читайте також: У Миколаєві пройшла регата «Під вітрилами незалежності»

Начальник управління молоді та спорту Миколаївської ОДА Віктор Гінкул розповідає, що вітрильний спорт – пріоритетний для Миколаєва. Відтак зараз розробляється проєкт реконструкції Яхт-Клубу та прибережної зони, щоби створити умови для навчання спортсменів та прогулянок містян. 

Вітрильний спорт є пріоритетним для розвитку в Миколаївській області. Він підтримується і розвивається в нашому місті. Сподіваюсь в подальшому ми будемо готувати нових чемпіонів не лише України, а й олімпійських ігор, – каже Віктор Гінкул.

Загалом гонка тривала близько 9 годин. Переможцями стали екіпажи яхт: група 1 – «Дельфін-2», група 2 – «Лігр», група 3 – «Синоп», група 4 – «Фараон», група 5 – «Ківі», група 7 – «Союз-М».

Нагадаємо, 23 липня у прямому ефірі телеканалу «МАРТ» вийшла заключна частина реаліті-шоу «Регата».

Раніше повідомлялось, заради популяризації вітрильного туризму студія-продакшн «TAZ i kompaniya» та телеканалу «МАРТ» показали реаліті-шоу «Регата».

Поширити:

Share on facebook
Facebook
Share on telegram
Telegram